Zatímco jiné technologické společnosti počítaly ztráty už v minulém roce, Apple se v něm dařilo. A dařilo se tak, že padly nové rekordy ve firemní historii. Společnosti se podařilo v minulém fiskálním čtvrtletí, které skončilo 27.12.2008 neuvěřitelných 10,17 miliard dolarů. Čistý zisk z této sumy je také ohromující. Do kasy společnosti tak přiteklo 1,61 miliardy dolarů. Před rokem, kdy byla ekonomika na vrcholu, byla tato čísla přitom nižší. Obrat činil 9,6 miliardy a zisk 1,58 miliardy dolarů.

 

<p> </p>

 

Vzestup se týkal prakticky všech zařízení, která Apple prodává. V minulém čtvrtletí se tak prodalo 2,524 miliony počítačů Macintosh, což je devítiprocentní vzestup. Číslo prodaných iPodů se nakonec zastavilo na 22,727 milionech, čímž tento segment vzrostl o tři procenta. Iphonů se prodalo 4,363 milionů, což je o 88% více než před rokem. "Nejsilnější čtvrtletí ve firemní historii" přišlo v době, kdy ostatní technologické firmy, jako třeba nVidia či Intel, hlásily silné propady obratů a zisků.

Přesto je ale Apple pro příští čtvrtletí spíše při zemi a do svých propočtů započítává nejen krizi, ale i horší období pro prodeje technologických produktů, které je právě počátkem roku. Apple tak počítá s obratem mezi 7,6 a 8 miliardami dolarů.