Apple hovořil o nových iTunes 11 již od zaří, kdy je také poprvé představil s tím, že k uživatelům se dostanou v průběhu října. Později tiskový mluvčí změnil termín vydání na listopad, aby mohl Apple údajně novou verzi dokonale odladit a přinést zákazníkům bezchybný produkt. 30. listopadu tedy nové iTunes skutečně přišly a rozhodně ne s málo novinkami. Celé prostředí je vyvedeno v modernějším a čistším designu, který sází na využití plné plochy obrazovky a odstraňuje tak např. klasický postranní panel pro navigaci.

Apple iTunes 11.0

Apple iTunes 11.0

Apple si však od iTunes 11 slibuje opravdu hodně, a tak prošly vylepšením snad všechny části aplikace. Jiný je tak přehrávač multimédií, jenž se oproti dřívější podobě maximálně zjednodušil, kompletně přeprogramován je i obchod, který nově těží z mnohem větší integrace s iCloudem. Celkově vzato, jedenáctá verze iTunes přichází s heslem "v jednoduchosti je krása", což je pochopitelně myšleno především z pohledu uživatele. Naopak, aplikace dostala řadu "vychytávek", díky nimž je opět inteligentnější.

Nový minipřehrávač (různé stavy)

Nový minipřehrávač (různé stavy)

Velmi praktickou "utilitou" je také nový mini-přehrávač, který je skutečně miniaturní, a to při zachování množství různých funkcí. Jeho vzhled je zcela jiný v různých situacích a v podstatě na jedné malé ploše je tak možné využívat řady ovládacích prvků i informací. Z iTunes 11 by se tak mohla konečně stát skutečně použitelná multimediální aplikace, která s přehledem zastoupí mnoho jiných a zbaví se nálepky nezbytného zla, zabírajícího v PC či Macu relativně hodně místa. V případě iTunes 11 je dále pochopitelně samozřejmostí kompatibilita s nejnovějšími Windows 8, na nichž aplikace funguje i vypadá velmi dobře.

Zdroj: mashable.com