Dotyková platforma Windows 8 a RT se pomalu - ale jistě - stává konkurenceschopnou. Přibližně po roce od jejího uvedení na trh můžeme očekávat aktualizaci Windows 8.1, s níž by měly do Windows Store dorazit konečně i některé dlouho postrádané "kusy". Na mysli máme třeba oficiálního klienta pro Facebook a další stěžejní aplikace, dostupné jinak na všech konkurenčních systémech. Firmy si zkrátka Windows Store začínají všímat a časem se Microsoftu zřejmě podaří udělat z novinky majoritní platformu. K tomu může ostatně dopomoci i zařízení Surface 2.

Aplikace CT24 pro Windows 8 a RT

Aplikace CT24 pro Windows 8 a RT

Momentálně však na pořadu dne zatím není Facebook, ale aplikace jedné z nejznámějších českých společností. Tou Česká televize bezesporu je a fakt, že se Windows Store rozrostl opět o několik českých aplikací, tuzemské uživatele jistě potěší. Z produkce České televize jsou to dva nové programy zpravodajských stanic ČT24 a ČT Sport. Kompatibilní jsou jak s plnohodnotnými "Osmičkami" pro desktopové procesory, tak s mobilním ARM a Windows RT.

ČT Sport pro Windows 8 a RT

ČT Sport pro Windows 8 a RT

Po instalaci cca 2 MB balíčku z Windows Store nabídnou obě aplikace v podstatě stejné rozhraní, avšak rozdílný obsah. Stěžejním prvkem jsou nejaktuálnější zpravodajské informace, rozdělené do jednotlivých kategorií. Ergonomické dotykové rozhraní je tedy využitelné namísto webových zpravodajských portálů. Velmi příjemným doplňkem je pak i výsuvná lišta se streamovaným vysíláním daného programu. Co ve Windows Store zatím chybí je aplikace iVysílání, poskytující přístup k videoarchivu mnoha pořadů. I na tu si snad nepočkáme příliš dlouho. Trio aplikací ČT24, ČT Sport a iVysílání je totiž dostupné pro naprostou většinu mobilních platforem od Androidu přes iOS (iPhone i iPad), Windows Phone, Symbian či Bada.

Zdroj: microsoft.com