Star Wars se na nás po letech valí opět ze všech stran, málokdo zůstal bez povšimnutí, že před pár dny se do kin dostal nový díl ze slavné série. Spolu s filmem se samozřejmě na vlně popularity chtějí v uvozovkách přiživit další firmy. Připomeňme například firmu Hewlett Packard a její speciální notebook v designu temné strany síly. Z internetových gigantů například Google umožnil uživatelům svých služeb změnit design svých aplikací, tak aby potěšil fanoušky série Star Wars.

Ovšem to není zdaleka vše, světlo světa spatřila i velmi zdařilá free-to-play hra s názvem Lightsaber escape neboli česky Útěk se světelným mečem. Hra běží přímo v prohlížeči a nabízí velmi zajímavou novinku, kdy se postavíte na stranu rytířů Jedi a světelný meč ovládáte pohybem svého mobilního telefonu. Celé to funguje tak, že díky pohybovým senzorům ve vašem telefonu se pomocí internetu přenášejí data do webového prohlížeče na počítači a pohybem mobilního zařízení tak ovládáte svůj světelný meč ve hře. Čeká na vás invaze Stormtrooperů při cestě na úniku ze zajetí. Mečem lze odrážet nejprve paprsky z Blasterů a na závěr vás budou čekat i souboje se Stormtrooperem, který má v rukou trochu zvláštní obušek.

Jak jsem již výše zmínili hra je zdarma, ovšem budete potřebovat kompatibilní mobilní telefon a kvalitní internetové připojení na obou zařízeních.  Potom již zcela záleží na vaší šikovnosti. Lightsaber escape by si tak měl určitě vyzkoušet každá fanoušek série Star Wars.