Odtučňovací kúra v Redmondu nezpomaluje, ale naopak nabírá na obrátkách. S politikou jednoho operačního systému (Windows 10) se teď začalo uklízet i v oblasti podpory starších produktů. Dosavadní situace byla taková, že po světě měli různí uživatelé Windows XP, Windows 7, Windows 8 či 8.1 a v rámci každého systému jste mohli používat ještě různá vydání Internet Exploreru. Pro všechny tyto možnosti přitom musel Redmond alespoň jednou za měsíc dodat záplaty. Takové schéma si jistě žádá nemalé množství lidských zdrojů, peněz a kdo ví, jestli by bylo udržitelné.

Internet Explorer 9 na Windows 7

Internet Explorer 9 na Windows 7

Další otázkou, kterou si jistě položili i v Redmondu, je to, zda je takový přístup vůbec nutný. I když starší verze IE používá ještě dost lidí, zbytečně to zpomaluje vývoj webu a naopak množství stránek se již takovým lidem ani nezobrazí správně. Jiný problém je samozřejmě u kompatibility se staršími firemními a průmyslovými systémy, ale i nejnovější IE11 má věstaveno několik režimů zpětné kompatibility, což může být i lepší cesta.

Důležitá data v životním cyklu systémů Windows

Důležitá data v životním cyklu systémů Windows

Microsoft to vyřešil tak, že se v každé podporované verzi Windows budou vycházet aktualizace jen pro - v dané verzi systému - nejnovější podporovaný Internet Explorer. Ve Windows Vista je to třeba Internet Explorer 9, ale od Windows 7 již IE 11. Uživatelé jiných vydání tak brzy obdrží aktualizaci, která je o ukončení podpory informuje. Přes palubu také definitivně zamířily původní Windows 8.0, jejichž uživatelé mohou upgradovat na 8.1 či Windows 10. Ostatně - za pár dnů by mělo vyjít také první letošní Insider Preview, a to již s označením letního upgradu "Redstone".

Zdroj: thenextweb.com