První zprávy o výše zmíněné implementaci kancelářského balíku Office, programu Skype a uložišti Onedrive se potvrdily na veletrhu Mobile World Congress při odhalení mobilních telefonů Samsung Galaxy S6 a S6 Edge. Nové vlajkové lodě společnosti měly již z výroby předinstalovanou trojici aplikací Onenote, Skype a Onedrive. Výbornou zprávou je, že oba špičkové modely nabídnou uživatelům 100 GB prostoru pomocí uložiště Onedrive po dobu dvou let.

Microsoft dále oznámil, že samsung předinstaluje na vybrané tablety také mobilní verzi Microsoftu Office. Dále také bude například Office a další aplikace Microsoftu předinstalovány v zařízeních firem DELL a Pegatron. Zajímavostí je, že pegatron patří k největším OEM výrobcům, kteří dodávají zařízení různým větším výrobcům, a to překvapivě včetně Applu, ale například i pro zařízení obchodních řetězců. Další prostor se microsoftu pro androidí aplikace zatím neoficiálně otevírá s výrobcem cyanogen OS. První neověřené zprávy hovořily o možné investici Microsoftu do amerického startupu, nyní se spekuluje o tom, že Cyanogen OS bude v nové verzi obsahovat služby a aplikace Microsoftu. 

Snažení Microsoftu vydobýt si své místo na androidu i ios je v ostrém kontrastu s chováním Googlu i Applu. Ani jedna, ze zmíněných firem nenabízí svoje důležité aplikace pro systém Windows Phone, zatímco microsoft nabízí téměř vše, co má.

VIDEO: Otakar Schön představuje Office pro Android

Zdroj: tech.ihned.cz