Adobe Photoshop je dlouhodobý světový standard pro editaci bitmapový obrázků v nejvyšší kvalitě. Grafici celého světa jej oceňují zejména při úpravě fotografií, ale také při tvorbě zcela nových obrázků. Společnost Adobe s tímto editorem doslova převálcovala konkurenci, i když někteří profesionální grafici nedají na konkurenční produkty dopustit. Oficiální celosvětové uvedení se nová verze s označením Creative Suite 5 (CS5) dočká 12. dubna tohoto roku a prezentace bude přenášena online na webu. Na těchto stránkách probíhá odpočet do spuštění uvedení, pokud se hodláte zůčastnit virtuální prezentace, pak se zde zaregistrujte.

<p> </p>

Světlo světa spatřilo již mnoho informací o nových či vylepšených funkcích nové verze programu Adobe Photoshop CS5. Jmenujme nyní ty nejdůležitější inovace.

  • Program bude určen zejména pro Windows 7 a Mac OS X 10.6 - starší operační systémy budou podporovány, až na Max PowerPC.
  • Nová verze přinese lepší podporu hardwaru s možností využití technologie OpenCL, kdy se část výpočtů přenese z procesoru PC na procesor grafické karty.
  • Představí se technologie PatchMatch, která nabízí algoritmus pro strukturální editaci bitmapových obrázků. Jde o technologii, která dovolí nové možnosti v editaci bitmapových obrázků - zaměřuje se na záměny, náhrady či přesouvání úseků obrázku. Více o této technologii se dočtete zde (anglicky).
  • Dále se v nové verzi objeví vylepšení stávajících tvarů štětců a také zcela nová Warp technologie. Hovoří se také o grafické podpoře pro vývojáře aplikací určených pro Apple iPhone.

Zdroj: Adobe