RSS export

Calibre - dejte šanci elektronickým knihám

• Titulek: Calibre na iphone
    Napsal: Martin Cerny, <11cernymartin11 (na) seznam (tečka) cz>
    Přidáno: 29. prosince 2010 15:21

Je to super prográmek, z pdb či txt či rtf či doc formátu převede knížku na epub, kterou podporuje Iphone 4 - 3g a 3gs nevím,ale v nejbližší době zjistím. Překonvertuje vam to ebook na soubor s koncovkou epub (v tej složce jich bylo víc těch souborů.), někam si to uložíte v PC . Zvládl jsem to nějak naklikat napodruhé, tak to nebude těžký.. Poté si soubor(překonvertovanou knížku) s koncovkou epub uložíte někam na internet - e-disk.cz uloz.to nebo neco podobnýho a stáhnete. V Iphone 4 musíte mít každopádně nainstalovanou aplikaci Stanza - je ZDARMA!! a já mám ještě USB Disk - taky zdarma. Ten nevím jestli je potřeba, ale pro jistotu jsem ho tam dal. Poté najedete prohlížečem (Safari) na ten link na Ulot.to nebo e-disku.cz - (přeposlal jsem si ten link na email aby to bylo jednodušší) a stáhnete. Nějak se mit o nejdřív uložilo přes ten USB Disk, něco šlo votevřít, poté jsem to nechal uložit ve Stanze a normálně když najedu na ikonku Stanza v iphonu, tak mi to tam dá na výběr tu knihu co jsem stáhl, Je v český diakritice, a to prostředí je naprosto suprový, klikáte palcem pro obracení stránek, jednoklikem přehodíte bílý pozadí za černý nastavíte si aby se vam nepřetáčel display když ležíte na boku s hlavou na polštáři, podporuje to češtinu, žádný kliky háky, knizku kde skončim, tak napříště se otevře na tom skončeném místě. Dám si jaký chci typ písma /nejvíc mě vyhovuje Arial. Snižení/zvýšení jasu displeje tažením prstu nahoru nebo dolů přes text !! pecka. Jednim slovem Stanza prostě paráda. Jiný formáty eknih iphone bohužel nepodporuje, ale tahle varianta je zdarma a převod e knihy trvá asi pět minut, takže pokud si převedu vždy jen tu knihu kterou chci opravdu číst, tak to neni zase takový problém..:) Doporučují pět z pěti knihomolů.:) Z posledních sedmi knih co jsem přečetl, mám všechny i papírově a ze 70% jsem to přečetl na starém malém displeji na Nokii Xpress Music 6210 (ta zase podporuje formát *.jar ale ted na Iphonu, to je fakt jiný kafe, moc jsem se toho bál že to nepůjde a že s tim ifounem budou v tomhle problémy, ale o to víc jsem užaslej a překvapenej!!:)

Zpět na článek Calibre - dejte šanci elektronickým knihám