Časopis Chip drží krok se světovým trendem a kromě papírového vydání, které u nás vychází již přes 20 let, přináší nyní také elektronickou verzi časopisu, určenou pro zařízení Apple iPad. První číslo si mohou všichni majitelé iPadu vyzkoušet zcela zdarma.

Titulní stránkaČlánek v režimu Čtení

Chip iPad edice

"Chip iPad edice není jen papírová verze časopisu převedená do elektronické podoby. Aplikace je zcela novým dílem, ve kterém je každý příspěvek i článek vytvořen na míru pro iPad. Vznikl tak digitální magazín, který plně využívá technické a grafické možnosti daného zařízení. V článcích nechybějí animace, interaktivní grafika, ani doplňující obrázky. Navíc jako jediní na českém trhu nabízíme dva režimy zobrazování," uvedl Josef Mika, šéfredaktor časopisu Chip.

Režim Čtení nabízí plný komfort, který je srovnatelný s tím, když čtete Chip v jeho papírové podobě. Pokud iPad otočíte, dostanete se do režimu Prohlížení, ve kterém najdete doplňkové informace - obrázky ve vyšším rozlišení, interaktivní grafiku, přehledné grafy a další obrazové materiály. Takové rozšíření nenabízí žádný jiný časopis na českém trhu.

 Graf v režimu Prohlížení

Režim prohlížení (na šířku)

Chip iPad edice přináší i další možnosti, které by měly zaručit, že žádný čtenář nepřijde o obvyklé bonusy: nabídku stáhnout si kompletní PDF soubor aktuálního "papírového" vydání a v dalších číslech na podobném principu také stahování vybraných plných verzí programů, které čtenáři tištěného Chipu najdou na přiloženém DVD.

V plánu je rovněž uvedení obdobné aplikace pro operační systém Google Android.

Časopis je k dispozici v App Store pod tímto odkazem.

Zdroj: chip.cz