Patnáctka nejstahovanějších aplikací za měsíc červen je tentokrát kompletně freewarová. Všechny aplikace můžete tedy používat zcela zdarma. Naleznete mezi nimi především kancelářské aplikace, programy pro práci s multimédii a také hry. Pod tabulkou vám představíme nejúspěšnější trojici novinek a také další aplikace, které by jistě neměly ujít vaší pozornosti.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Perfect Effects Freeware 955
2.  Free Driver Scout Freeware 257
3.  PDFMate Free PDF Converter Freeware 256
4.  Weather Agent Freeware 253
5.  GeniusPDF Freeware 230
6.  Angry Birds Bike Revenge Freeware 221
7.  Nanostudio Freeware 182
8.  Opera Mail Freeware 180
9.  Password Memory Freeware 168
10.  AshSofDev Browser Freeware 163
11.  NetToolset Freeware 159
12.  BetterDesktopTool Freeware 153
13.  Skill Jam Freeware 140
14.  Free System Utilities Freeware 138
15.  Direct Video Downloader Freeware 132

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Perfect Effects

Upravujete rádi své digitální fotografie? Potom jistě vyzkoušejte aplikaci Perfect Effects, která se suverénně stala neúspěšnější novinkou měsíce června. Je určena k aplikaci efektů a vylepšení fotek, což zvládá dokonale. K dispozici vám dává 70 profesionálních filtrů, díky kterým můžete výrazně ozvláštnit či celkově proměnit barevné podání fotek. K dispozici nabízí jejich rychlý náhled i možnost aplikace v několika vrstvách. K dispozici je samozřejmě také možnost srovnání obrázku s jeho původním vzhledem.

Sílu efektů lze také ovlivnit nastavením a to si můžete uložit pro případné opětovné použití. Rovněž si můžete vytvořit kolekci oblíbených efektů. Filtry lze aplikovat buď na celé fotky, nebo jen na jejich části. K tomu vám pomůže přesný štětec s detekcí hran nebo souměrná mřížka ve tvaru obdélníku či elipsy.

Aplikaci lze spouštět zcela samostatně nebo jako rozšíření v několika nejpoužívanějších grafických editorech. Pokud vás aplikace zaujala, můžete si její kompletní recenzi přečíst v samostatném článku.

Perfect Effects - jednoduchá aplikace mnoha efektů na vaše fotky

Perfect Effects - jednoduchá aplikace mnoha efektů na vaše fotky

2. Free Driver Scout

Aby hardware vašeho počítače fungoval správně, musíte mít nainstalovány jeho ovladače. Jejich pomocí lze zprovoznit nesprávně fungující komponenty nebo zvýšit jejich výkon. Aplikace Free Driver Scout dokáže analyzovat vás počítač a pro jednotlivé komponenty najde aktuální verzi ovladačů. Pokud vám ovladač zcela chybí, nebo nemáte jeho nejnovější verzi, aplikace vás na tuto skutečnost upozorní a nabídne aktualizaci. Můžete nechat automaticky instalovat všechny nalezené aktualizace, případně ručně vybrat jen požadované.

Po instalaci se může stát, že komponenty nebudou pracovat zcela správně. Pro tento případ obsahuje aplikace také možnost vytvoření zálohy, ze které je možné v případě potíží obnovit původní ovladač. Používat tuto aplikaci přesto doporučujeme spíše zkušeným uživatelům.

Free Driver Scout zaktualizuje ovladače hardwaru ve vašem počítači

Free Driver Scout zaktualizuje ovladače hardwaru ve vašem počítači

3. PDFMate Free PDF Converter

Potřebujete-li získávat obsah z PDF souborů, jistě vás zaujme i třetí aplikace v našem žebříčku. Ta totiž dokáže PDF soubory převádět do formátu epub, čistého textu, obrázků, html kódu, swf souborů nebo dokumentů Wordu. Mezi hlavní výhody programu patří možnost dávkové konverze a jednoduchost, kdy stačí vybrat soubory, formát a požadované umístění, kam mají být nové soubory uloženy. Aplikace nabízí také částečně přeložené rozhraní do slovenštiny.

S pomocí PDFMate PDF Converter budete moci snadno převádět PDF soubory do dalších formátů

S pomocí PDFMate PDF Converter budete moci snadno převádět PDF soubory do dalších formátů

Další užitečné aplikace

Na závěr jistě nesmí chybět zmínka o dalších aplikacích v tabulce, které jsou kvalitní a stojí za stažení a vyzkoušení. Jednou z nich je například prohlížeč a čtečka elektronických knih GeniusPDF. Mezi její výhody patří především různé režimy prohlížení dokumentů. Pokud i v dnešní době upřednostňujete desktopové emailové klienty před těmi webovými, jistě zkuste aplikaci Opera Mail. Umožní vám snadné psaní emailů i jejich přehlednou organizaci.

Jako bezpečná úschovna hesel, přihlašovacích či jiných osobních údajů, pak může posloužit program Password Memory. Aplikace umožňuje snadnou správu vložených údajů a nabízí i vysokou úroveň zabezpečení. Pokročilí uživatelé by si jistě neměli nechat ujít program BetterDesktopTool, jehož pomocí získáte lepší přehled o aktuálně otevřených oknech. Zároveň nabízí tato aplikace virtuální plochy pro lepší oddělení různých činností na počítači. Poslední aplikací, kterou bych vám rád doporučil, je Direct Video Downloader, který poslouží při stahování videí z webových stránek. Současně nabízí i možnost konverze přímo pro zvolené mobilní zařízení.