Název nového rozhraní vychází ze zajímavé vlastnosti, kterou je velká přizpůsobitelnost požadavkům a stylu chování každého uživatele. Výchozí obrazovka je plně využita a nabízí jednoduchý přístup nejen k základním aplikacím, ale i dalším zajímavých informacím jako je aktuální zpravodajství, počasí nebo poslední přijaté e-maily. Vzdáleně by šlo koncepci označit za podobnou novému rozhraní "Metro" z Windows 8. Jednotlivé položky se však nenacházejí na nevyužité ploše, která tvoří pozadí, ale rozložení aktivních prvků je navrženo tak, že je skutečně efektivně využito téměř každé místo displeje.

Chameleon - Home Screen

Chameleon - Home Screen

Velmi zajímavou funkcí je bezesporu schopnost rozpoznávání obličejů, přičemž tablet automaticky změní nastavení a přeskupí rozložení domácí obrazovky podle profilu nově příchozího uživatele. To se může např. hodit v případě "erárního" tabletu v domácnosti, ale lze si určitě představit i jiné scénáře. Další funkcí, díky níž si nové prostředí rozhodně svůj název zaslouží, je schopnost změnit profil nastavení pomocí souřadnic z GPS. Zcela jiné rozložení tak může obrazovka mít v domácím prostředí anebo v případě, že se nacházíte v místě svého zaměstnání.

Ukázkové video - rozhraní Chameleon

Přesto, že pro Android existuje řada alternativních rozhraní, patří Chameleon jistě mezi ty zajímavější a je možné, že se časem dostane do některých tabletů jako výchozí "Home Screen". Mnohem dříve jej však bude možné stáhnout za určitý poplatek z Google Play, přičemž kompatibilita by měla být zajištěna u velkého množství úhlopříček a výrobců.

Zdroj: teknision.com