Dva konzoloví titáni přicházejí s betaverzí online multiplayeru. Killzone 3 i Gears of War 3 mají společné hlavně to, že to jsou velmi očekávané hry exkluzivní pro vlastní systém. Obě hry také neskrývají ambice ulovit co nejvíce hráčů a stát se onlinovou jedničkou. To se ale nikomu z nich pravděpodobně nepovede, protože Modern Warfare už na oba next-gen systémy vyšel a svého trůnu se asi jen tak nevzdá.

Killzone 3

Co čekat od online módů v Killzone 3? Stejně jako v minulosti to bude perfektní grafika. Ponuře realistické sci-fi kulisy bojiště budoucnosti jen hrají fantastickými detaily. Každá scéna je navíc přímo nabitá animacemi, o které se z části stará procesor CELL. Na plné využití síly PS3 jsou ostatně vývojáři z Guerilla Games specialisté.

 

 

Dramatické změny dozná i samotný herní systém. Samozřejmě nepřijdete o módy známé z minulých dílů, jako je Assassination nebo Body Count. Rozdíl ale bude v třídách. Teď budete mít od začátku k dispozici všechny třídy vojáků, od medica po snipera, za utržené body si budete jen dokupovat další výbavu.

Zcela nový rozměr mohou dát multiplayeru i jetpacky a použití obřích bojových robotů.
Trochu nepříjemná je zpráva, že k betě Killzone 3 se dostanou pouze předplatitelé služby PlayStation Plus. Beta také nebude podporovat prostorový 3D obraz, ani ovladač Move.
Plná verze Killzone 3 vyjde 22. 2. 2011 exkluzivně pro PlayStation 3. Beta pro vybrané předplatitele PlayStation Plus začíná už 25. října. Jak se do bety dostat se můžete v angličtině dočíst na oficiálním PlayStation blogu.

 

Gears of War 3

Gears of War 3 je samozřejmě jiné kafe. Kromě odlišného pohledu je ve hře i méně hráčů a stejně jako v minulosti je kladen důraz na krytí a pomalejší tempo. Ve trojce razantně přibylo "dodělávacích" úderů, kdy na věčnost pošlete zraněného nepřítele, který před vámi bezmocně klečí.

Nově je možné uštědřit ránu z milosti snad s každou druhou zbraní. Animace je vždy stylová a tak krvavá, že se hra nepochybně ratingu 18+ nevyhne. Tohle prostě nebude hra pro ty, kdo omdlévají při pohledu na krev. Nebo na to, jak voják Locustu utrhne nepříteli ruku a potom ho s ní umlátí k smrti.

 

Fandové druhého dílu budou mít jistě radost z toho, že se do trojky chystá i vylepšená verze kooperativního módu Horde, ve kterém až ve čtyřech bojujete se stále silnějšími přívaly nepřátel.

Gears of War 3 se na Xbox 360 chystá až koncem roku 2011. Otevřená beta multiplayeru ale bude k dispozici už začátkem příštího roku a to dokonce s podporou dedikovaných serverů.