RSS export


Co nového přináší Google Chrome 2.0


 • Titulek: Chrome
  Napsal: censored
  Přidáno: 13. ledna 2009 10:22

  Tak nějak nechápu, jestli měla první verze Chrome takový úspěch kvůli kvalitám, nebo kvůli mediální masáži. Když na mě všude křičí, ať si to stáhnu, tak to udělam, že? Tedy já ne, ale dost lidí jo. Stejný to bylo s Firefoxem, který podle mě opeře nesahá ani po kotníky a stejně jako explorel se po ní leda opičí...stejnak ho má hodně lidí

  • Titulek: Re: Chrome
   Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz colombo
   Přidáno: 13. ledna 2009 10:45

   Nevím o co jde ? To, že Ty využíváš Operu, která je něco víc než-li Firefox, jak píšeš, neznamená, že ostatní musí mít nutně Operu jako Ty.Každý má přeci právo si vybrat co chce.Pokud si chceš CHROME vyzkoušet, musíš si ho stáhnout, to je snad jasné.Je víc než jasné, že pokud to je začátek CHROME vyhledávače, tak asi mouchy budou, jako byly u Firefox i Opery.
   Dívej se pohledem všech uživatelů, ne jenom Tvým pohledem, že Ty máš Operu tak jsi frajer.Mnozí třeba mají jiný názor a zkušenosti právě s onou Operou.
   Já osobně jsem rád, že CHROME vzniká, kvalitu aosoudíme později, je přeci jenom brzo hodnotit něco, co vzniká.

   • Titulek: Re: Chrome
    Napsal: Lucie
    Přidáno: 13. ledna 2009 14:46

    ... Pokud chceš Chrome, musíš si ho stáhnout....Logická úvaha. Kde se dá stáhnout Linuxová verze Chrome, a proč bych to měla kompikovat, když Firefox mám automaticky a Operu v repozitáři?

    • Titulek: Re: Chrome
     Napsal: cipot, <smetiste (tečka) registraci (na) seznam (tečka) cz>
     Přidáno: 13. ledna 2009 23:20

     Na linuxový verzi se prej zatim pilne pracuje. Ale muzes si na strankach Google Chrome nechat zaslat mejla, až to přijde :)

    • Titulek: Re: Chrome
     Napsal: Cleb
     Přidáno: 14. ledna 2009 00:27

     Ona by snad ani ta kompilace nepomohla - žádná funkční verze chrome pro linux zatím neexistuje (a až bude existovat, určitě bude hned druhý den v repozitářích)
     Taky nedočkavě čekám, až bude. Kdo ví, třeba bude kombinovat spolehlivost firefoxu s rychlostí konqueroru, ale to asi čekám moc.

     • Titulek: Re: Chrome
      Napsal: Lucie
      Přidáno: 14. ledna 2009 13:43

      ...(a až bude existovat, určitě bude druhý den v repozitářích)...
      Optimisto! Moje zkušenost s Mandrivou je taková, že když chci něco nového, musím si to zkompilovat sama, zvlášť když používám ob jedno starší 64bit verzi. Jim to vždycky dlouho trvá, a na to kde má za 2 měsíce skončit i oficiální aktualizace v tomto kašlou už úplně. Takže, kdybych to chtěla, kompilaci se nevyhnu, ale narozdíl od Tebe nejsem přesvědčená o tom, že by mi to přineslo nějaký efekt. Než se do toho pustím přečtu si reakce těch "nedočkavých".

   • Titulek: Re: Chrome
    Napsal: allij, <allij (na) centrum (tečka) cz>
    Přidáno: 13. ledna 2009 15:28

    to: colombo,podívej já ho chápu celkem dobře.Jako hlavní prohlížeč používám Operu a pak Firefox.Opera mi vyhovuje jednoduchostí ovládání a nastavení.Když si tak chytrej tak mi řekni zkratku jak mám ve Firefoxu rychle vypnout javu ,coookies ,scripty,bez nutnostu se proklikávat menu nastavením. V Opeře 9.63 stačí F12 a je to.
    V podstatě diskuse a volání ruleeez to nebo ono je stupidní.Každému vyhovuje něco jiného.
    Sám používám Operu ,Firefox,IE8,Maxthom a Chromě2.
    Vždy použiju to co mi na momentální prácu a potřebu vyhovuje .

   • Titulek: Re: Chrome
    Napsal: FU
    Přidáno: 13. ledna 2009 16:22

    Jo,je frajer,ze pouziva Operu.Ostatne ja taky. :D

   • Titulek: Re: Chrome
    Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz StepanMatl, <mail (na) stepanmatl (tečka) cz>, www.stepanmatl.cz
    Přidáno: 13. ledna 2009 19:26

    Jde o to, že většina uživatelů Firefoxu jej užívají proto, protože si myslí, že je to prostě "in" a "megakchůl". Podle mne (ano, pusťte se do mne) je Firefox horší (a především pomalejší) než IE7 (šestka je naopak samozřejmě daleko za FF, o tom žádná).

    • Titulek: Re: Chrome
     Napsal: návštěvník
     Přidáno: 13. ledna 2009 19:39

     Ano souhlasím s tebou. Je to tak. Spousta lidí na dotaz proč používají FF a ne operu odpoví že FF je in, používá ho více lidí atd. Takové lidi (puberťáky) bych...
     Samozřejmě zase to neplatí pro všechny uživatele ff.

     Já osobně mám raději operu jelikož si ji mužu přizpusobit svym potřebám. Ano ve FF je to možne pomocí doplňku jenže to začte pak FF být pomalejší, mít větší naroky a hlavně taky mi zas.. menu kde se pak člověk nevyzná.

     To muj názor

     PLS. No flame

     • Titulek: Re: Chrome
      Napsal: Radim
      Přidáno: 13. ledna 2009 21:28

      HH....je vidět, že jste uživatelé :) pokud byste totiž neremcali, otevřeli si pěkně v okně config prohlížeče, nastavili si pěkně různý cache a buffery, postahovali si pořádný addony a celkově si to prostě POLADILI, tak byste takhle neremcali...k čemu je vám robustní mozila, která je 1. pomalejší než FF (právě taky kvůli té robutnostni), má tam hromadu přebytečných věcí (mi řekněte, kolik z vás používá hlasový nebo pohybový ovládání prohlížeče...kdo používá všechny ty poznámky a jiný kravinky) :)
      Raději FF pěkně bez ničeho a postahovat si co potřebuju a být spokojen...

      Spíš jste líní si to poladit...tak to zkuste a pak piště :)

      • Titulek: Re: Chrome
       Napsal: Radim
       Přidáno: 13. ledna 2009 21:29

       samozřejmě místo mozilli jsem chtel napsal Opera :)

     • Titulek: Re: Chrome
      Napsal: petr
      Přidáno: 13. ledna 2009 21:30

      Jediný potřebný doplněk k browseru je Adblock. Víc toho potřeba není. Chrome nemá ani to.

      • Titulek: Re: Chrome
       Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz mr_kluzo, <mr_kluzo (na) volny (tečka) cz>
       Přidáno: 21. ledna 2009 14:30

       Chrome má hodnocení stránek na phshing, takže nepotřebuje adblock.

  • Titulek: Re: Chrome
   Napsal: parnie
   Přidáno: 13. ledna 2009 10:57

   Používám Firefox od vydání první stabilní verze a nemlžu si na něj stěžovat. A jak sem k němu přišel? Koupil sem si časopis a tam na něj byla hodně pozitivní recenze. Tak sem si ho sehnal na cd od nějakého časopisu. A teď ho používám pořád. IE7 sem vyzkoušel taky ale prostě moji důvěru ztratilo už dávno a Operu jsem taky vyzkoušel (cca. před rokem) naprosto ničím mě nenadchla...Pro mě je prostě Firefox výborným prohlížečem.

   A Google Chrome?

   Každej novej prohlížeč je potřeba, čím větší konkurence, tím lepší prohlížeče:)

   • Titulek: Re: Chrome
    Napsal: lefiath, <lefiath (na) centrum (tečka) cz>
    Přidáno: 13. ledna 2009 17:53

    A pokud budou mít rozdílná vykreslovací jádra (což má naštěstí výrazně vidět jenom IEshit), také víc kodérů s vytrhanými vlasy. Kupříkladu kdyby se rozlezl Maxtron na víc než těch pár promile, co má, tak by bylo kódování daleko horší, IE se alespoň dá ochočit pomocí podmíněných komentářů.

    Když je něčeho víc, tak to rozhodně neznamená automatické zlepšení.

   • Titulek: Re: Chrome
    Napsal: Morgast, <morgast (na) seznam (tečka) cz>
    Přidáno: 13. ledna 2009 17:54

    Firefox nepoužívám od první stabilní verze, ale znám ho, stejně dosti dobře jako jeho předchůdce, který mi osobně byl bližší a co mohu soudit na refrence v časopisech, tak absolutrní většina je čistě subjektivní!!!! Mohu desertkrát řvát jak je onen browser vynikající, protoiže mi sednul a přesto to nezmění, že se najde dost lidí co ho budou nesnášet! Ostatně netajím se tím, že Ohnivou lišku opravdu nesnáším! Ale jen proto nebude "můj" browser ihned tím nejlepším! Operu dnes již nepoužívám, ale za ta léta ji znám dosti dobře a je fakt, že Firefox ji nesahá ani po kotníky co se týče kvality!!!! A dokážu si na základě historie browserů, jež pamatuji, odvodit jak končívá taková mediální bublina uměle vytvořená kolem nějakého browseru. A že toho pamatuji od r. 1993 opravdu dost!

   • Titulek: Re: Chrome
    Napsal: Sniper
    Přidáno: 14. ledna 2009 00:15

    Souhlasím s Tebou na plné čáře. Zkušenosti mám také s operou a IE7,ale mou plnou důvěru už od začátku má plně Firefox. Opera mě ničím nenadchla. Navíc musím říct ,že v posouzení Firefox,IE7 a operou dle mého názoru je zbytečně moc věcí,které (já ani nepoužívám ,ani jsem je nikdy nepoužíval). Mozzila není dokonalá a není ani žádný jiný prohlížeč (ale je zatím nej) a proto je super,že konkurenti se snaží o co nejlepší výsledek... Chrome jak jsem viděl poprvé,tak jsem četl od té doby hodně článů,ale neuchvátil mě natolik,abych ho hned musel zkoušet... Kdo ví,třeba jednou to přijde :D

   • Titulek: Re: Chrome
    Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz mr_kluzo, <mr_kluzo (na) volny (tečka) cz>
    Přidáno: 21. ledna 2009 14:31

    Svatá pravda. Konkurence je potřeba. Každý si zvykl na něco jiného.

  • Titulek: Re: Chrome
   Napsal: ViK
   Přidáno: 13. ledna 2009 11:41

   Nerozumím, v čem by se měl Firefox opičit po Exploreru. Vyzkoušel jsem obojí a nepřijde mi, že by si byly tyhle dva prohlížeče zvlášť podobné. Jiný vzhled, rozložení tlačítek a nabídek, jiné funkce, celková funkčnost je výrazně odlišná. Tak jaké opičení ? Osobně nedám na Firefox dopustit.

   • Titulek: Oprava
    Napsal: ViK
    Přidáno: 13. ledna 2009 11:43

    Omlouvám se, špatně jsem si ten komentář přečetl. Jedná se o opičení Firefoxe a Exploreru po Opeře ? Tak to posoudit nemůžu, protože Operu jsem vyzkoušel jen velmi krátce.

  • Titulek: Re: Chrome
   Napsal: VirusXp
   Přidáno: 13. ledna 2009 17:47

   jj das stimt firefox byl stejne jak chrome jen propagovan protlacovan reklamou atd
   aby se mi na emailu objevovala hlaska ze mam spatny browser at si stahnu firefox to me dost prudi nevim jak u vas v cesku ale v nemecku to bylo na kazdym serveru a to same je i s chrome
   ja nepouzivam ani operu
   pouzivam Wyzo browser je stabilni bez problemovej jen pro mnoho lidi v cesku asi neprijemny protoze ma jen jeden oranzovej skyn a nezvani cesky a jak sleduji tak v cesku zacina hodne lidem vadit ze to neni cesky nejen tento soft ale i jine ¨

   • Titulek: Re: Chrome
    Napsal: pedro
    Přidáno: 13. ledna 2009 23:00

    Wyzo, toť Firefox. Wyzo je na Fireoxu postavený, jen se specializuje na BitTorrent download ...

  • Titulek: Re: Chrome
   Napsal: ardzuna, <ardzuna (na) szm (tečka) sk>
   Přidáno: 13. ledna 2009 19:14

   Suhlasim, asi jedine kvalitne na chrome je reklama.

  • Titulek: Re: Chrome
   Napsal: rolant17, <rolant17 (na) azet (tečka) sk>
   Přidáno: 22. května 2010 13:23

   to som ja

 • Titulek: Nic moc
  Napsal: Ohm
  Přidáno: 13. ledna 2009 11:52

  tak jsem si ho stáhnul a vyzkoušel, ale už jsem ho i smazal. neříkám, že je špatný, rozhodně je lepší než MS IE kterékoliv verze, ale přijde mi divný- grafika, ovládání, všecko se tlačí do google...
  děkuji, zatím nechci

  • Titulek: Re: Nic moc
   Napsal: hanni
   Přidáno: 13. ledna 2009 15:13

   tak to az taka pravda ze vsetko tlaci do googlu nieje a na ostatne veci si treba len zviknut ja som to zacal pouzivat hned po vydani prvej beta verzii a som spokojny podla mna je tento prehliadac buducnostou

  • Titulek: Re: Nic moc
   Napsal: jen tak
   Přidáno: 13. ledna 2009 15:20

   musím jen souhlasit,divné prostředí záložek atd. a navíc nechápu proč je i tak obsáhlý po instalaci 1čky a update na 2jku měl přes 100MB proč ???

 • Titulek: zatim ne
  Napsal: veve
  Přidáno: 13. ledna 2009 13:17

  Tak jsem si pred dvema dny taky stahla chrome a behem cca 4 hodin odinstalovala. Je tak jednoduchy az je k nicemu. Nema moc zadne funkce a jediny pro me dost velky problem, ze mi nesel pres chrome email na hotmail.com ... coz nechapu. Prihlasit se slo ale nesli otevirat slozky ani maily....Takze ja zatim taky ne! Jsem spokojena s Firefoxem 2... nova 3 mi taky moc nesedi. :o)

  • Titulek: Re: zatim ne
   Napsal: allij, <allij (na) centrum (tečka) cz>
   Přidáno: 13. ledna 2009 15:36

   jenom malou poznámku. Po odinstalování Chrome je potřeba jít do spuštěných procesů v XP, Vista stačí CTRL+Shift+ESC a tam najít Google update.Tento proces potřeba ukončit.Pravý klik ukončit proces.Hlášku odsouhlasit OK ,jinak bude disk pořád hledat update a znepříjemňovat život.
   Stejnou službu udělá i SpyB& SD kde se to taky dá ukončit .

   • Titulek: Re: zatim ne
    Napsal: standa.e
    Přidáno: 13. ledna 2009 16:44

    Ten google updater byl hlavni duvod, proc jsem Chrome odmitl. Protoze se mi zatracene nelibi, kdyz mi nejaka aplikace necha po sobe na disku fakana, co touzi nekontrolovatelne navstevovat internet. To proste neni korektni jednani.

    • Titulek: Re: zatim ne
     Napsal: VirusXp
     Přidáno: 13. ledna 2009 17:40

     lojzo stacilo si zajit do sluzby a aplikace a zakazat google updater
     nechapu v cem je problem

  • Titulek: Re: Chromě se ženeme vpřed?
   Napsal: návštěvník
   Přidáno: 13. ledna 2009 19:45

   Zdravím "lefe"

   Moc pěkný článek (jako vždy).

 • Titulek: chrome??? opera?? firefox???
  Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz wawat-jirka, <wawat (na) seznam (tečka) cz>
  Přidáno: 13. ledna 2009 20:00

  operu mám rád,ale nezobrazuje korektně všechny stránky..několikrát jsem se pokoušel na to upozornit. do dnes jsem nedostal odpověď...víc jak rok a chrome je stejný případ..spousta stránek které navštěvuji je nekorektně zobrazených..upozornil jsem na ně už při první verzi...dnes stažená verze má stejné chyby...a tak zůstává firefox...zatím je korektní..doplňky nabízí spousta usnadnění bez nutnosti instalovat další soft...jen nevím jak se zbavit trvale a bezezbytku ie....který si v pc dělá co chce.....začínám ho chvílema považovat za vir a ne za pomocníka....pokud někdo ví jak se toho šuntu zbavit, budu velmi rád...

  • Titulek: Re: chrome??? opera?? firefox???
   Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz Jacinto, <derosee (na) windowslive (tečka) com>
   Přidáno: 13. ledna 2009 20:21

   Chceš odinštalovať IE? Tak to si môžeš rovno odmontovať z auta brzdy :p:D(finger)

  • Titulek: Re: chrome??? opera?? firefox???
   Napsal: Radim
   Přidáno: 13. ledna 2009 21:35

   Melo by to jit tak, ze vlozis CD s instalaci OS, nejak se proklikas k pridani nebo odebrani systemovych casti a tam si IE proste vyskrtnes :)

   • Titulek: Re: chrome??? opera?? firefox???
    Napsal: radek
    Přidáno: 13. ledna 2009 21:51

    to ho ale neodstraní.. přes XPLite to jde. Ovšem nedoporučoval bych to, prostě IE nepoužívat stačí.

  • Titulek: Re: chrome??? opera?? firefox???
   Napsal: Michael Christiani
   Přidáno: 13. ledna 2009 21:58

   Jde spis o to jestli to Opera nahodou nezobrazuje prave korektne.. Prohlizece zacly byt strasne laxni k syntaxi jazyka takze takovy IE kdyz treba nemate zavreny tag tak si ho proste nekde zavre sam atd. A zde jde o to jestli je to dobre nebo ne..Dle meho ne a clovek by se mel naucit kdyz uz si dela stranky delat je poradne..Kdyby vsechno bylo tak striktnijak ma byt tak nemusite testovat stranky ve trech prohlizecich abyste zjistil,ze se v kazdem zobrazuje jinak...

   • Titulek: Re: chrome??? opera?? firefox???
    Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz wawat-jirka, <wawat (na) seznam (tečka) cz>
    Přidáno: 13. ledna 2009 23:39

    pokud chybí určité části stránek tak tomu říkám nekorektní zobrazení...(opera) pokud se mi na některrých stránkách překrývají odkazy (chrome) nehodlám to dále řešit a používám to co funguje....což je firefox.... ty by jsi si koupil auto který umí jezdit jen do prava a hledal kvuli tomu jen silnice které vedou do prava????

    • Titulek: Re: chrome??? opera?? firefox???
     Napsal: Michael Christiani
     Přidáno: 14. ledna 2009 13:02

     Rekl bych ze resite uplne neco jineho..kdyz to mate proste napsany spatne tak vam to opera nezobrazi..to je snad normalni..

  • Titulek: Re: chrome??? opera?? firefox???
   Napsal: návštěvník
   Přidáno: 13. ledna 2009 22:33

   ehm... neřekl bych za to můžou autoři opery.
   To je na autorech stránek, aby web fungoval ve všech prohlížečích.
   Přece nemužou programatoři opery, upravovat soft pro všechny stránky na netu, jen kvuli toho že to někdo neuměl napsat.

  • Titulek: Re: chrome??? opera?? firefox???
   Napsal: majclik, <majclik (na) senzma (tečka) cz>
   Přidáno: 3. července 2009 16:56

   Ovl.panely / Přidat nebo odebrat programy / Přidat nebo odebrat součásti systému

 • Titulek: dobrej..
  Napsal: strudl
  Přidáno: 13. ledna 2009 22:13

  prozkousel jsem uz hromadu prohlizecu a Chrome je jednoznacne nejrychlejsi, jednoduchej, zadny zbytecnosti.. firefox je oproti tomu šnek.. nerek bych, ze chrome ma co dohanet.. rek bych, ze nasadil latku vejs:)

 • Titulek: nejde na XP SP3
  Napsal: tazzz, <jirka (tečka) tusek (na) centrum (tečka) cz>
  Přidáno: 18. ledna 2009 23:54

  update Google Chrome 2.0 nelze nainstalovat na XP SP3, Visty mě neberou a W7 je v plenkách - tudíž jsem slavný guglprohlížeč odinstaloval a držím se FF a Opery - co je to za krám, který nefunguje na normálních OS ?

  • Titulek: Re: nejde na XP SP3
   Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz mr_kluzo, <mr_kluzo (na) volny (tečka) cz>
   Přidáno: 21. ledna 2009 14:52

   Chrome 2 beta jde nainstalovat i na XP SP3, mám to a jede to.

  • Titulek: Re: nejde na XP SP3
   Napsal: michal
   Přidáno: 26. května 2009 14:28

   pokud máš ve svém systému bordel, pak to není chyba "guglprohlizece", ale jen a jen tvá. ;-)

 • Titulek: CH vs FF vs IE vs O vs ...
  Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz mr_kluzo, <mr_kluzo (na) volny (tečka) cz>
  Přidáno: 21. ledna 2009 14:46

  Já používám FF od nepaměti, Jsem s ním stále víceméně spokojený. Chrome používám od doby, kdy jsem se o něm dověděl tady na těchto stránkách a byl ještě v beta verzi. IE mám nainstalovaný, ale téměř nepoužívám, jen pro kontrolu, když tvořím stránky. Operu jsem nikdy neměl (asi jsem na ni neslyšel tolik chvály, jako na FF, nebo Chromajzla). Dnes z 90% používám Chrome 2 (opět v beta verzi), z 9 % FF (nemůžu se s Chrome dostat k účtu v bance) a z 1% IE (používám od Microsoftu online údržbu a ta na jiném nejede). Proč to tak je (myslím tím % využívání), nevím. Prostě mi Chrome vyhovuje a zjistil jsem, že mnoho rozšíření z FF vůbec nevyužívám, IE7 je možná dobrý, ale nějak jsem k němu nepřilnul a Operu jsem zatím nenainstaloval (necítím potřebu, ale možná ji zkusím, změna je život). Vaše úvahy o tom, který prohlížeč je lepší mi připadají směšné. Přeci každý musí vědět, co mu vyhovuje a kdyby měl s něčím problém, zkusí něco jiného. Přesvědčovat někoho o něčem, nevypovídá nic o tom produktu, ale o Vás. Máte strach, že používáte něco horšího, než ti druzí a potřebujete hlavně přesvědčit sami sebe, že tomu tak není. Používejte si, co chcete pokud vám to vyhovuje, je to určitě super produkt, ale netlačte ty své nejlepší produkty ostatním. Každý nejlépe ví, co mu vyhovuje.

Zpět na článek Co nového přináší Google Chrome 2.0


Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty.