RSS export


Co zpomaluje počítač?


 • Titulek: ...
  Napsal: Raki
  Přidáno: 18. února 2017 14:48

  Já bych doporučil krom RAM, si koupit hlavně SSD, protože klasické HDD jsou pomalé. Za jednotky tisíc se dá starý počítač vylepšit. Herní super mašinu z něj neuděláte, ale hodně ho můžete zrychlit.

  Co se týká antivirů, na ně existuje mnoho názorů a pod každým článek o nich najdete flame war nebo alespoň zaručenou "pravdu" o nich. Jeden hodně rozšířený názor říká, že pokud máte rozum a dodržujete pravidla antivir nepotřebujete. Mezi taková pravidla patří třeba to, že nechodíte na nedůvěryhodné weby, nenavštěvujete pornostránky (častý zdroj malwaru) apod. Dřív nebyl problém ani rozpoznat falešné emaily od banky, pošty, exekutora apod. Byly psané špatnou češtinou a i jinak by se na ně nachytal jen člověk, který by si to snad za tu naivitu i zasloužil. Dnes je tomu jinak. I mezi těmi co tvrdí, že antivir nepotřebují, jsou tací co dělají chyby. Ono klidně stačí jednou. Když to zjednoduším antiviry ani nejsou určené pro experty. Přesto "experti" v diskuzí radí ostatním, co mají dělat oni. Na druhou stranu antiviry (dnes často komplexní velká řešení s plno nadbytečnými funkcemi) využívají část výkonu počítače a tím jej zpomalují. To je pravda. Nebo ve výjimečných případech dokonce zakáží nějakou oprávněnou činnost legitimního programu - jako např. jeho aktualizace apod. Je to něco za něco. Další hádky se vedou o to, jaký antivir je nejlepší. To je také nekonečná diskuze. Takže ono to není jednoduché. Každý by se měl rozhodnout za sebe.

  Různý software může být nápomocný při "úklidu" (ccleaner, Advanced System Care), ale chce to s ním umět pracovat. Amatérům může uškodit. Také od těchto programů nelze čekat, že mohou výrazně zrychlit pomalý počítač, který je prostě už přestarlý a potřeboval by zásah do hardwaru (SSD, RAM paměti). Navíc nejběžnější opravy v registrech nemají prakticky žádný vliv na rychlost systému. Spíše je tak uživatel ohromen něčím konkrétním, tj. počtem nalezených chyb. Přitom by často k úklidu stačily nástroje, které jsou součástí Windows. Odstranění nepoužívaných programů, zakázat automatické spuštění zbytečných programů po startu Windows apod. Některé není nutné mít spuštěné pořád, jiné určitě ano. K tomu žádné další programy nejsou potřeba. I vyčištění disků od dočasných souborů (např. mezipaměť, zbytky instalačních souborů nějakého programu nebo aktualizace Windows, soubory s hlášením chyb...) umožňují Windows v základu. Když už tak bych doporučil CCleaner, ale je třeba vědět, co máte zvolené k vymazání a pro jistotu při čistění registru, mít jeho zálohu. I když moje zkušenost je, že CCleaner registry nepoškozuje. (Já osobně jsem se s tím alespoň nikdy nesetkal.) Určitě je to lepší možnost než používat neznáme a neprověřené programy.

  • Titulek: Re: ...
   Napsal: PROpro., <1monko (na) centrum (tečka) cz>
   Přidáno: 13. března 2017 22:32

   Optimalizace internetu v základů ve Windows není a mě se zdá, že se zrychlil o kousek a to v programu IObit. ADVANCED SYstem care pro ?10?..... Japončíci velmistři bodujou.

 • Titulek: No to snad...
  Napsal: Jabba
  Přidáno: 25. února 2017 19:52

  Článek doporučující Advanced System Care... nádech, výdech, nádech, výdech... Chápu, že články na Stahuj jsou pro jednodušší, ale tohle je už fakt moc...

  • Titulek: Re: No to snad...
   Napsal: PROpro, <1monko (na) centrum (tečka) cz>
   Přidáno: 12. března 2017 07:10

   Stahuj a www.sw.centrum.cz a Terezka nejsou pro odborníky, ale pro...

 • Titulek: Štelování a Vylepšování a Radost ze Systému.
  Napsal: PROpro., <1monko (na) centrum (tečka) cz>
  Přidáno: 13. března 2017 21:54

  Ahoj lidičky, koupil jsem nový software pro Windows Advanced SystémCare 10 PRO. Program dokáže zrychlit, opravit, seštelovat a nakrmit vaše milované Windows. S internetem si poradí velmi dobře, umí jej skenovat a následně optimalizovat. Registr ve vašem Windows opraví a máte možnost hlubokého prohledávání. Umí zrychlit i registry. Poradí a zrychlí start Windows. Opraví náhodné chyby na disku, které vzniknou opotřebením. Odstraní Spyware, které se snaží zničit váš stroj. Celkově se můj stroj značně nezrychlil, ale dobře se program o moje Windows stará a mám z toho moc velikou radost. Po jednom kliknutí mi moje Windows pěkně polechtá, vyčistí a poradí jak a co mám vyhmátnout. Funkcí je nespočet a další pořád přibývají. S kombinací Norton Internet Security je můj systém kompletně šťastný a bezpečný. O nic se nemusím starat a o nic se bát. Program jsem pořídil za tři stovky na 1 rok. Zdraví vás Martíneček..

  • Titulek: Re: Štelování a Vylepšování a Radost ze Systému.
   Napsal: Gilhad
   Přidáno: 19. dubna 2017 13:09

   Program dokáže zrychlit, opravit, seštelovat a nakrmit vaše milované Windows. ... Takze program nedela nic, protoze zadne Windows nemiluju a nemiloval jsem.

   Podle me jsou nejvetsi brzdou pocitace prave Windows a bordel, ktery v nem nevyhnutelne nadelaji. Nastesti je uz leta nemusim pouzivat :)

Zpět na článek Co zpomaluje počítač?


Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty.