Ve Spojených státech amerických se schyluje k významnému procesu proti těm, kdo využívají decentralizovanou P2P síť BitTorrent ke stahování (a tím i sdílení) autorsky chráněného obsahu. V minulých týdnech bylo u soudu ve Washington D.C. zažalováno zhruba 20.000 uživatelů sítě BitTorrent. Některé případy už byly vyřešeny, ovšem chystá se žaloba dalších zhruba 30.000 lidí, kteří nelegálně stahovali a sdíleli přes BitTorrent určité filmy.

O žalobu se postarala skupina US Copyright Group, která slučuje menší a nezávislé filmová studia, která dosud stála stranou sporu velkých multimediálních gigantů a pirátů. Nyní se však ozvala s tím, že jim unikají významné zisky. Cílem žalob nemá být jen odrazení od dalšího stahování, ale také uhrazení ušlých příjmů. Skupina se zaměřila na lidi, kteří si stahovali následující filmy: Steam Experiment, Far Cry, Uncross the Stars, Gray Man a Call of the Wild 3D. Ve hře jsou ale prý i další filmy.

Počátek této kampaně proti pirátům  vznikl v Německu, kde se právníci z US Copyright Group dostali k technologii, která poměrně snadno umožňuje zjistit a vyfiltrovat uživatele, kteří na BitTorrentu stahují a sdílí vybraný obsah. Mohlo by tak jít o pořádně citelný zásah BitTorrentu jako celku, nikoliv jen některé ze stránek s trackery, jako tomu bylo v minulosti.

Zdroj: Hollywoodreporter