Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevila s obrovským náskokem aplikace, která monitoruje síťové prostředí. Druhé místo pak program pro sledování televizních kanalů po celém světěNa pomyslném třetím místě se nachází výborný stahovací manažer pro různe soubory. Samozřejmě se jako vždy společně podíváme i na další zajímavé programy umístěné v žebříčku nejstahovanějších programů za poslední kalendářní měsíc.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Axence nVision Free Freeware 204
2.  TV 3L PC Freeware 126
3.  MoboPlay Freeware 117
4.  OpenShot Video Editor Freeware 116
5.  PDF Merger Freeware 100
6.  Country List Freeware 114
7.  PC TUNER Freeware 87
8.  SysInfo Detector Freeware 86
9.  Win10 Security Plus Freeware 85
10.  Ashampoo Undeleter Freeware 73
11.  FAT32 Format Freeware 70
12.  3xFour Freeware 63
13.  OpenToonz Freeware 60
14.  Gramps Freeware 58
15.  Catalyst geometrical properties calculator Freeware 57

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

 

1. Axence nVision Free

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístila aplikace s názvem Axence nVision Free. Jedná se o software pro síťový monitoring. Zprostředkovává zobrazení mapy sítě a všech připojených pracovních stanic a zařízení. Umožňuje získávat detailní informace o každém zařízení (název počítače, MAC adresa, výrobce, doba odezvy, množství přijatých a odeslaných datových paketů apod.). Současně generuje graf v reálném čase, který reprezentuje ping odezvu a počet ztracených paketů. V neposlední řadě se lze spolehnout na statistiky ohledně hardwaru, softwaru a uživatelských aktivit.

 

Pohled na aplikaci Axence nVision Free

2. TV 3L PC

Na druhém místě se umístila velmi zajímavá aplikace TV 3L PC. Jedná se v podstatě o aplikaci, prostřednictvím které můžete sledovat oblíbené televizní kanály z celého světa. Nejsou vyžadovány žádné externí hardwarové komponenty, současně není třeba dodržovat jakékoli limity ohledně šířky pásma. Celkem je v nabídce přes 1000 televizních kanálů rozdělených do několika kategorií (filmové kanály, sport, rádia, dokumenty, zpravodajství apod.). Oblíbené kanály lze ukládat do vlastního seznamu a později k nim přistupovat jednodušeji.

Pohled na spuštěnou aplikaci TV 3L PC

3. MoboPlay

Pomyslnou třetí příčku obsadil MoboPlay. Jedná se o komplexní nástroj pro správu mobilních telefonů s iOS a Androidem v prostředí Windows. Umožňuje aktualizovat zastaralé verze nainstalovaných aplikací. Poradí si se zálohování vašich dat do počítače, stejně jako s organizováním hudebních skladeb, digitálních fotografií, videí, případně zpráv a kontaktů. Současně nechybí ukazatelé využití paměťového prostoru nebo informace o hardwaru telefonu či jeho systému.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program s názvem OpenShot Video Editor. Jedná se o komplexní editor pro zpracovávání videí, stejně jako vytváření efektních prezentací (slideshow). Disponuje nástroji pro modifikaci a regulaci hlasitosti, velikosti, pozice, rychlosti, délky, poměru stran, efektů nebo přechodů. Poskytuje podporu pro několik HD formátů, včetně Apple TV, Blu-Ray, YouTube-HD nebo Vimeo-HD. Export videí je možný do AVI, FLV, MOV, MP4, OGG, MPEG nebo FLV. Videa ve fázi úprav lze průběžně ukládat v OST formátu.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem Country List. Jedná se o databázi všech státu na planetě. Zobrazuje přehlednou formou kompletní seznam zemí, společně s jejich vlajkami, kontinentem, na kterém leží, hlavním městem, rozlohou, počtem obyvatel, národní doménou, ISO kódem, platební měnou, používanými jazyky, stejně jako zeměpisnou délkou a šířkou. Nedílnou součástí je funkce pro rychlé vyhledávání. Případně lze nacházet konkrétní státy prostřednictvím jejich řazení do kategorií.

Poslení zmíněnou aplikací je PC TUNER. Jedná se o jednoduchý nástroj pro zvýšení výkonu vašeho počítače, provedením několika základních kroků k optimalizaci. Aplikace se zaměřuje na registr systému Windows, respektive umožňuje mazat problematické klíče. Stejně tak dokáže dočasně blokovat některé funkce Windows, které zbytečně zpomalují běh na slabších hardwarových konfiguracích. Aplikace je dostupná ve formě CLI, tedy je spustitelná v příkazové řádce.