Těžko říct, zda Facebook za jeho nejnovější aktivitu pochválit nebo spíše zkritizovat. Na jedné straně se snaží zamezit tomu, aby se na váš účet dostal někdo, kdo k němu nemá mít přístup a získal tak vaše soukromé informace, na straně druhé jde ale o další krok směrem k získání absolutní kontroly nad uživatelovým chováním.

<p> </p>

Někteří uživatelé Facebooku v poslední době zaregistrovali zvláštní informaci, respektive jim byla Facebookem předhozena. "Na váš účet bylo v nedávné době několikrát přistoupeno z místa, které neznáme," píše se mimo jiné v upozornění. Facebook pak po uživateli chce verifikaci jeho účtu. Pokud Facebook zná váš počítač, můžete verifikaci přeskočit.

<p> </p>

Těžko říct, jak přesně to Facebook kontroluje. Přeci jen, uživatelé se na svůj účet často hlásí z různých míst a z některých z nich poprvé, takže je Facebook zákonitě nezná. Toto upozornění se však zatím objevuje jen výjimečně, což by se ale mohlo změnit.

<p> </p>

V poslední době Facebook také zablokoval server Pooh.cz, a nejen to - dokonce dočasně zablokoval i účet jeho provozovatele Daniela Dočekala. Že by Facebook přitvrdil v kontrole?

Zdroj: vlastní, Lupa