Kdysi striktně desktopové aplikace se již mnoho let přesouvají na web a původně webové služby jako sociální sítě se přesouvají na smartphony. Právě z dotykové obrazovky chytrého telefonu je shlédnuta i publikována nemalá část obsahu a existují lidé, kteří např. běžný webový Facebook či Twitter vlastně nepoužívají. Provozovatelé služeb mají trendy pochopitelně dobře zmapovány a s tím souvisí i usilovný vývoj mobilních aplikací, které toho umí více a více.

 

Messenger Lite - představení

 

Problémem je, že ruku v ruce se schopnostmi aplikací rostou i jejich požadavky na výkon a dostupnou operační paměť. Trh se smartphony však vypadá trochu jinak - je zaplaven nejrůznějšími asijskými značkami, které často více než kvalitu nabízí nízkou cenu. To se týká hlavně zařízení s Androidem, protože Google nijak zvlášť nehlídá minimální požadavky hardwaru.

Messenger Lite

Messenger Lite

Nejnovější mobilní Facebook široké zástupy telefonů vytíží na maximum a ukrojí si nemálo megabajtů z leckdy drahocenného úložiště. Protože to vše Facebook ví, poskytuje i aplikace Facebook Lite a od loňského podzimu rovněž Messenger Lite, který po jiných rozvojových trzích zavítal do ČR až nyní. Sice si nezavoláte ani nepošlete hlasovou zprávu, ale zato z úložiště ukrojíte jen cca 10 MB a vzkaz odešlete i přes připojení EDGE/GPRS či po vyčerpání FUP. Zpod postele můžete opět vyndat i svůj první Android - Messenger Lite totiž podporuje systém od verze 2.3+.

Zdroj: Google Play