RSS export


Finální LibreOffice 4.0 dorazil


 • Titulek: Bakalarska prace
  Napsal: fer
  Přidáno: 9. února 2013 19:33

  Jak muzu pouzivat tenhle program kdyz kazda instituce pocinaje VS pozaduji, abych odevzdaval dokumenty ve Wordu :( Co stim ?

  • Titulek: Re: Bakalarska prace
   Napsal: Venda
   Přidáno: 9. února 2013 21:08

   Zkrátka používej to, co je potřeba.

  • Titulek: Re: Bakalarska prace
   Napsal: ivo válek, <ivo (tečka) valek (na) centrum (tečka) cz>
   Přidáno: 9. února 2013 21:53

   No prostě nastavte si, aby se dokumenty vytvořené v LibreOffice ukládaly ve formátu microsoft Office...jde to už od nepaměti, je to snadné a naprosto běžné...

   • Titulek: Re: Bakalarska prace
    Napsal: gzt
    Přidáno: 10. února 2013 08:59

    Jenomze nektere dokumenty z Wordu se otevrou ve spatnem formatovani apod.

    • Titulek: Re: Bakalarska prace
     Napsal: radek
     Přidáno: 10. února 2013 09:27

     Tak si stáhni Word Viewer ten je zadarmo i od mrkvošrotu a zkontroluj si to po sobě

    • Titulek: Re: Bakalarska prace
     Napsal: erik
     Přidáno: 12. února 2013 18:24

     Dolezite je vediet ci je rozhodujuci obsah, alebo forma. Predpokladam ze obsah a preto je postacujuce ulozit to v *.doc, alebo *.docx. Ak chces aby tvoja praca vyzerala profesionalne, pouzi textovy procesor LyX. Bude to ale troska trvak kym sa s tym naucis pracovat. Vysledok je ale na daleko vyssej urovni ako v akomkolvek beznom editore.

  • Titulek: Re: Bakalarska prace
   Napsal: technik
   Přidáno: 10. února 2013 11:34

   jediné "100procentní" řešení je export do PDF. Realita je skutečně taková a vzájemná kompatibilita, byť je v současné době stále lepší, zkrátka někde končí a vždy se narazí na nějaký problém (tzn. dokumenty vytvořené ve Wordu editovat ve Wordu X dokumenty z LO editovat VŽDY! jen v LO)

   • Titulek: Re: Bakalarska prace
    Napsal: mluno, <mluno (na) centrum (tečka) cz>
    Přidáno: 13. února 2013 11:35

    Ani mezi dvěma počítači, s naprosto stejnou verzí wordu, instalovaného v rámci multilicence z jednoho DVD se dokument nepřenese správně. Byl by naprostý zázrak, kdyby tomu bylo jinak mezi odlišnými programi (o přenosru mezi verzemi wordu ani nemluvim). Zázraky se občas dějí a tak se občas dokument přenese bezchybně, ale pokud si člověk něco udělá a dává to tisknout jinam, a nechce strávit půl dne opravami a pročítáním a hledáním chyb, tak jěedině přes PDF, které snad zatím vypadá pořád stejně na jakémkoliv zařízení (od mobilu, přes opékač topinek a stolní počítač po terminál superpočítače).
    Co mě velmi vadí je odlišná koncepce maker, která v podstatě znemožňuje jejich import export mezi MS a OO/LO. Oba používají basic přizpůsobený na objekty (po vzoru C). Ale objekty (a jejich atributy a metody) se jmenujou odlišně a mam pocit ž i volání maker jsou odlišná. Každopádně moduly a zdrojový text se přenesou, ale ten zdroják je zakomentovaný (žádný pokus o konverzi) a odkomentování nepomůže. Prostě dokument nebo sešit s makry nepřenesete, ale to většinou nevadí. To se ale bavim o verzi přibližně 3.4 (open office) a nevim kolikáté Libre Office (byla součástí distribuce mint13 a ubuntu12).

   • Titulek: Re: Bakalarska prace
    Napsal: školák
    Přidáno: 11. února 2013 00:53

    Hehe, divím se lidem, co tráví čas vymýšlením nesmyslů, namísto toho, aby si pořídili Office. Je dobře, že školy požadují vše v korektním Wordu.

    • Titulek: Re: Bakalarska prace
     Napsal: rx
     Přidáno: 11. února 2013 11:52

     Pro koho je to dobře? Pro ty školy nebo pro toho studenta nebo pro daňového poplatníka který to celé platí? Já tam nevidím nikoho kromě mrkvošrotu pro koho by to bylo dobře. Ale to je jenom otázka času kdy soudruzi z EU tomu americkýmu odpadovi zas sklopěj hřebínek...

    • Titulek: Re: Bakalarska prace
     Napsal: Tomáš
     Přidáno: 11. února 2013 13:00

     Divým se lidem, co si pořizují nesmysly, místo aby to prostě napsali v LibreOffice.

    • Titulek: Re: Bakalarska prace
     Napsal: ml, <mln (na) cn (tečka) cz>
     Přidáno: 13. února 2013 16:09

     On ten office neni ani zdaleka zadarmo. Studentská vezre stávala 1500 domácí kolem pěti tisíc a komerční kolem patnácti. A pro studenty, kteří počítaji každou korunu to vůbec neni levná záležitost. Nehledě na to, že je MS v tomto postradatelný právě díky existenci několika alternativ. Ceny jsem už dlouho nesledoval.
     S tou korektností to nevim, jak jste na to přišel. Dala by se najít spousta adjektiv (i pozitivních) v souvislosti s balíkem MS office, ale korektnost nebo konzistence to nebude.
     Daleko korektnější by bylo požadovat to v nějakém metajazyku, někdo tu zmínil RTF, napadá mě třeba HTML a jinak pro práce podobného stylu (diplomka, kniha) by byl nejkorektnější postscript nebo latex. To bych nazyval korektním jazykem (nikoliv programem, to jsou platformově nezávislé jazyky, které popisují dokumant).

  • Titulek: Re: Bakalarska prace
   Napsal: Tomáš
   Přidáno: 11. února 2013 12:59

   Uložit v LibreOffice jako .doc nebo .docx.

   Jestli chcete, aby se to tak ukládalo automaticky,
   proklikejte se z hlavního menu následovně:

   "Nástroje" --> "Možnosti..." --> "Načítání/ukládání"

   Tam pak pod "Vždy ukládat jako" nastavte možnost "Microsoft Word 97/2000/XP/2003"
   a soubory se vám budou automaticky ukládat jako .doc.

   Pokud se přeci jen budou někomu v nějakém programu ukazovat jinak než vám
   (což už se mi nestalo několik let), tak mu to prostě pošlete v .pdf.
   (V lIbreOffice jděte do menu "Soubor" --> "Exportovat do PDF...").

   Jelikož mám Ubuntu, stávalo se mi, že na Windowsech nebyly fonty,
   ve kterých jsem psal. Teď to dělám tak, že jsem si zadarmo a legálně
   stáhnul a nainstaloval MS Core Fonts (Arial, Times New Roman, Courier New,
   Verdana, atd.), píšu věci v nich a už to na Windowsech vypadá stejně jako u mě.

   V Ubuntu se onen balík fontů jmenuje "ttf-mscorefonts", kdyby to někoho náhodou zajímalo ;)

  • Titulek: Re: Bakalarska prace
   Napsal: mluno, <mluno (na) centrum (tečka) cz>
   Přidáno: 13. února 2013 11:46

   To je nějaká divná VŠ (jaká?), my jsme na vš měli v tomto naprostou svobodu, požadavek byl jediný - odevzdat kromě papírové verze také elektronickou (ani nebyl předepsaný formát, takže kdybych tam dal 60 jpegů se skenem své práce, asi by nikdo nemohl příliš protestovat). Já přikládal dokument z openoffice a jeho konverzi do PDF a Wordu. Kromě toho v počítačových studovnách byl oo instalovanhý, takže nebyl důvod očekávat problém. Na tomto by se asi dalo dohodnout se školitelem (který by případně oslovil vyšší místa), pokud to nelze provést například ve studovně. Pokud vim, vždy se požeduje tisková podoba, naštěstí už ne postscript (ještě si pamatuju ten divný prohlížeč, a nevim v čem bych ho exportoval), ale PDF. A do PDF umí konvertovat snad už všechno a to co to neumí výhodně využije služeb virtuální tiskárny.
   Nakonec by se dala práce napsat v oo a doladit ve školní studovně, kde bude potřebný software nainstalovaný. I kdyby to doladění mělo znamenat přetažení textu a obrázků do předepsané šablony (pokud něco takového existuje, my měli jen jednotnou první stranu a to ještě dost blbou - volné místo mezi nadpisy bylo vyentrováno).

 • Titulek: Co to je za školu?
  Napsal: Roddney
  Přidáno: 15. února 2013 02:03

  Škola, která neuznává standardy dokumentů je o ničem. Správně by taková instituce měla dát do zadání ODT, DOCX a PDF. Pouze tyto formáty jsou standardy uznané certifikačními autoritami EU (ikdyž DOCX je hodně zaplacený aby se stal standardem). Na ODT máš nárok. Mimochodem v Libreoffice to jde velmi dobře takovéto práce :-)

Zpět na článek Finální LibreOffice 4.0 dorazil


Nejčtenější články

nejnovější | nejdiskutovanější

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty.