Na Total Commander ve verzi 8.0 si uživatelé tohoto oblíbeného správce souborů museli od počátku jejího vývoje počkat zhruba tři čtvrtě roku. Přesto, že se jedná o major verzi, mnoho převratných novinek čekat nelze. Největší změnou je tak pravděpodobně vytvoření 64 bitové varianty aplikace, jejíž vznik nebyl díky mnoha modulům a programovacímu jazyku Delphi vůbec jednoduchou záležitostí. Při tvorbě 64 bitové verze TCM 8.0 se tak údajně uplatnil i open source vývojářský nástroj Lazarus, který programy psané v Delphi umožňuje zkompilovat i do zmíněné instrukční sady.

Total Commander 8.0 (64 bit)

Total Commander 8.0 (64 bit)

Nově jsou tak nabízeny celkem tři varianty instalačního balíčku, a to čistě 32 bitové verze, 64 bitová a jeden větší instalační soubor, který nainstaluje obě varianty současně. Poslední zmíněná možnost je zároveň asi tou nejlepší, protože v 64 bitové verzi lze stále narazit na určité problémy. Z dalších novinek můžeme jistě zmínit např. lepší nástroj pro hromadné přejmenování, vylepšená synchronizace složek a zrychlit by se mělo zároveň kopírování velkého množství malých souborů.

Drobná vylepšení lze poté nalézt pochopitelně i na mnoha jiných místech. Vzhledem ke konzervatismu aplikace se tak dle očekávání jedná v naprosté většině o vylepšování již stávajících funkcí, optimalizaci zdrojového kódu a opravy chyb. Vedle TCM 8 vyšla také finální verze Total Commanderu 1.0 pro Android, která se však pouhý dva dny po vydání dočkala již opravné verze 1.01.

Zdroj: ghisler.com