RSS export


Firefox OS končí. Mozilla přenechá mobilní trh jiným


 • Titulek: sracka os sracka vyrobce
  Napsal: sracka
  Přidáno: 20. prosince 2015 19:58

  no nedivim se ze to konci OS ktere dohromady nic neumi ale ze to bude dal bastlit nejaky troll uvidime co stoho z bastli :D troll

 • Titulek: Nic překvapivého...
  Napsal: CW
  Přidáno: 21. prosince 2015 00:52

  Od začátku šlo o dvě věci. Na androidu a dalších OS operátoři moc nevydělávali, proto chtěli vlastní OS s vlastním ekosystémem a vlastními placenými službami např. kvůli placenému obchodu s aplikacemi a jiným obsahem. Oni chtěli nové OS a Mozilla přišla s podobným záměrem, takže se to hodilo. Operátoři tedy nemuseli platit vlastní vývojáře (jejich OS by podle původních plánů fungovalo na stejném základu - byl by založený na Linuxu). Operátoři měli pomocí rozšíření Firefox OS např. pomocí dotovaných mobilů. Podporu novému operačnímu systému tehdy přislíbila dvacítka operátorů. Cílový trh neměla být ČR a vlastně ani ne Evropa, ale rozvíjející se trhy - některé státy jižní Ameriky, Indie a Indonésie. Proto se mělo jednat o OS od začátku vyvíjené pro levné a pomalé mobily (lowendy) a tím být výhodnější než konkurence, která měla větší cíle (ve smyslu, že jejich OS měl být pro lepší/výkonnější mobily). Hlavní konkurent android OS byl kdysi na levných mobilech velmi pomalý, ale bohužel pro Mozillu situace se v tomto ohledu vylepšila. Navíc naopak Firefox OS nikdy nebyl moc rychlý. To se prostě nepovedlo. Žádný skutečný a konkrétní důvod ho používat nebyl. Neúspěch Firefox OS byl dán jednak úspěchem Androidu v segmentu low-endových telefonů, tak i nerealistickými předpoklady Mozilly. Cílila tam, kde nebyl prostor pro další OS, pokud někde byl. Firefox na mobilech končí, ale jinde může ještě minimálně nějakou dobu přežít - například chytrých televizorech značky Panasonic.

 • Titulek: No "končí"
  Napsal: Já nikdy nemyslim tak pardon
  Přidáno: 8. února 2016 09:59

  Asi takhle, na embedech a SOC systémech jako raspberry chybí tenký OS s dobrou visuální podporou pokud se otočí tam tak budou králi. On Rasbian je sice funkční ale pořád je to debian a jeho základní principy vychází z PC. (balíčkovací systém, universalita jádra, balíčkovacího systému...).

Zpět na článek Firefox OS končí. Mozilla přenechá mobilní trh jiným


Nejčtenější články

nejnovější | nejdiskutovanější

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty.