RSS export


Firefox OS končí. Mozilla přenechá mobilní trh jiným


 • Titulek: sracka os sracka vyrobce
  Napsal: sracka
  Přidáno: 20. prosince 2015 19:58

  no nedivim se ze to konci OS ktere dohromady nic neumi ale ze to bude dal bastlit nejaky troll uvidime co stoho z bastli :D troll

 • Titulek: Nic překvapivého...
  Napsal: CW
  Přidáno: 21. prosince 2015 00:52

  Od začátku šlo o dvě věci. Na androidu a dalších OS operátoři moc nevydělávali, proto chtěli vlastní OS s vlastním ekosystémem a vlastními placenými službami např. kvůli placenému obchodu s aplikacemi a jiným obsahem. Oni chtěli nové OS a Mozilla přišla s podobným záměrem, takže se to hodilo. Operátoři tedy nemuseli platit vlastní vývojáře (jejich OS by podle původních plánů fungovalo na stejném základu - byl by založený na Linuxu). Operátoři měli pomocí rozšíření Firefox OS např. pomocí dotovaných mobilů. Podporu novému operačnímu systému tehdy přislíbila dvacítka operátorů. Cílový trh neměla být ČR a vlastně ani ne Evropa, ale rozvíjející se trhy - některé státy jižní Ameriky, Indie a Indonésie. Proto se mělo jednat o OS od začátku vyvíjené pro levné a pomalé mobily (lowendy) a tím být výhodnější než konkurence, která měla větší cíle (ve smyslu, že jejich OS měl být pro lepší/výkonnější mobily). Hlavní konkurent android OS byl kdysi na levných mobilech velmi pomalý, ale bohužel pro Mozillu situace se v tomto ohledu vylepšila. Navíc naopak Firefox OS nikdy nebyl moc rychlý. To se prostě nepovedlo. Žádný skutečný a konkrétní důvod ho používat nebyl. Neúspěch Firefox OS byl dán jednak úspěchem Androidu v segmentu low-endových telefonů, tak i nerealistickými předpoklady Mozilly. Cílila tam, kde nebyl prostor pro další OS, pokud někde byl. Firefox na mobilech končí, ale jinde může ještě minimálně nějakou dobu přežít - například chytrých televizorech značky Panasonic.

 • Titulek: No "končí"
  Napsal: Já nikdy nemyslim tak pardon
  Přidáno: 8. února 2016 09:59

  Asi takhle, na embedech a SOC systémech jako raspberry chybí tenký OS s dobrou visuální podporou pokud se otočí tam tak budou králi. On Rasbian je sice funkční ale pořád je to debian a jeho základní principy vychází z PC. (balíčkovací systém, universalita jádra, balíčkovacího systému...).

Zpět na článek Firefox OS končí. Mozilla přenechá mobilní trh jiným


Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty.