RSS export


Foobar2000 - Přizpůsobte si přehrávání hudby


 • Titulek: Už jsem to komentoval
  Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz bublifukobecny, <crazy (na) crazyhecky (tečka) eu>, crazyhecky.eu
  Přidáno: 13. ledna 2010 00:40

  Tento soft je vhodny pro lidi co si radi hrají ,musim říct že má kvalitní zvuk je lehký nezatěžuje komp a navíc je free to je všechno moc hezké,ale já mám vyšší nároky co se týče muziky a tento program mi to buhužel nenabidne ani když si stáhnu všechny možne a nemožné plug-in .Já tento soft nezatracuji jen pro mě je na nic jsem prostě sehrany a naučen na jiným softu o kterým se pan Josef Vavřina zmínil.

  PS- a ted se do mě pustte :x)

  • Titulek: Re: Už jsem to komentoval
   Napsal: pegass
   Přidáno: 13. ledna 2010 01:28

   PS- a ted se do mě pustte :x) ... prečo? náhodou celkom normálny príspevok. Keď som si prvýkrát nainštaloval foobar, tak som ho hneď zmazal, nič to nevedelo robiť, UI žiadna krása. Ale neskôr som sa k tomu vrátil, preštudoval forum, vyladil, nahodil pluginy a už nič iné nepoužívam. Ano, treba sa s tým pohrať, ale čo sa týka kvality zvuku, tak pre mňa číslo 1.

  • Titulek: Re: Už jsem to komentoval
   Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz cicatriz, <cicatriz (na) seznam (tečka) cz>
   Přidáno: 13. ledna 2010 03:19

   Souhlasím foobar je prográmek pro hravé lidi a co mi bylo řečeno je skvělý pro obyčejné lidi (stejně jako WMP) já s hudbou nepracuji na profi úrovni tak to asi nepochopím. Jinak palec nahoru snad se mi konečně povede něco sním udělat xD

   • Titulek: Re: Už jsem to komentoval
    Napsal: kdv
    Přidáno: 13. ledna 2010 11:10

    Já jsem si tam třeba skoro žádné pluginy nestahoval. Mám ho rád, protože nezatěžuje počítač a má výborné scripty na tagování.

 • Titulek: foo
  Napsal: Anonymous735
  Přidáno: 13. ledna 2010 08:31

  Pěkný článek, foobar2000 používám nějký ten rok a nemůžu si ho vynachválit.

  Jednou jsem se trápil jak dokázat aby mi IRC klient zobrazoval to co prehravam. Nakonec jsem to poresil pres AMIP.

 • Titulek: podrobněji
  Napsal: Radek
  Přidáno: 13. ledna 2010 09:05

  Jedná se o velice kvalitní přehrávač, sám ho používám už delší dobu, je nenáročný a kvalita přehrávání je výborná. Existuje sice plno pluginů, ale již dlouho jsem nenarazil na článek, který by se podrobněji zabýval výčtem těch nejlepších a možnostmi nastavení přehrávače. Navíc je pro mě záhadou, že to je jeden z mála programů, na který neexistuje čeština, alespoň se mi nepodařilo ji nikde objevit.

  • Titulek: Re: podrobněji
   Napsal: návštěvník
   Přidáno: 13. ledna 2010 12:13

   ta čeština by mi ani tak nevadila jako spíše to, že není žádná česká komunita kolem tohoto přehrávače. Anglicky moc neumím takže když potřebuji nějaký návod nebo pomoc, tak mam smůlu. Neexistuje totiž žádná cz/sk stránka a hlavně ani fórum kde by mohl člověk najít info, návody a rady.

   A někde na zahraničních stránkách mám strach stahovat pluginy abych si nezaviroval pc. Jak najít bezpečně nějaký nezavirovaný plugin?

   • Titulek: Re: podrobněji
    Napsal: Návštěvník
    Přidáno: 13. ledna 2010 17:32

    No o skiny mi moc nejde i když menší upravu vzhledu bych ocenil, ale nic extra.
    Spíše já potřebuji něco na podcasty a něco na přehrávání internetových rádií pomocí foobaru. Taky by se mi hodila možnost uzamknout playlist.

    • Titulek: Re: podrobněji
     Napsal: Morgast, <morgast (na) seznam (tečka) cz>
     Přidáno: 16. ledna 2010 15:02

     Nuže na podcasty jsem knihovnu viděl, ale nemám ji ověřenu v praxi. Pokud jde o playlisty a práci s nimi, zde mohu směle říci, že zde je práce s nimi na vysoké úrovni. Jen je nutno počítat, že foobar i když umí přehrát vše standardní, má vlastní formát FPL, to jen aby jste nebyl zaskočen.

   • Titulek: Re: podrobněji
    Napsal: pompo, <pompy (na) volny (tečka) cz>
    Přidáno: 28. srpna 2013 17:42

    U tohoto playeru přeci nejde o nějaké skiny jak píšete ale především o co nejvyšší kvalitu zvuku a ta je zde zcela zásadním způsobem podmíněna obejitím O.S. windows (jeho směšovače zvuku-mixeru,zbytečného převzorkování navíc atd) použitím a nelehkým nastavením podpůrných utilit ať už wasapi,asio,nebo kernel str. což je jen půl úspěchu, Poté následuje další martyrium s dll.knihovnami a jako třešnička správné nastavení resamplerů.Kdo vyzkoušel rozchodil a uspěl tak ví své. Bez těchto zákl. kroků a kvalitní zvukovky (samozř. ne nějaké creative atd.) nemá podle mne Foobar nejmenší smysl. Ani kdyby byl v češtině což není.Jen dobrá znalost ang.vč.tech.výraziva a nebo značná trpělivost s laborováním tipu pokus/omyl,hledání na cizích webech,stahování kompatibilních doplňků a knihoven vyhovujících verzí atd... nakonec vede k vynikajícímu výsledku který zvukově odstřelí všechny stolní CD,DVD přehravače stř. a nižší třídy do cenovky řekněme 50 tis. Tudíž pro běžného člověka (čecha) s kancelářským pc. integ,zvukovkou,aktiv.plasťáky logitech atd. tedy nevím.

    • Titulek: Re: podrobněji rozdíl mezi 1/0
     Napsal: Jo-e, <pj1969 (na) seznam (tečka) cz>
     Přidáno: 8. dubna 2017 10:51

     Docela by mě zajímalo jaký je rozdíl kvality optického výstupu 1/0 při stejné nahrávce u řekněme cd přehrávače levnějšího v cenové relaci kolem osmi tisíc u solidního obchodníka např.Onkyo C-N7050 a nějakého drahého cd přehrávače a výstupu s foobaru2000 . Pro zajímavost bych přidal i můj stařičký Sony cdp-m77 který už většinou jen odpočívá ale hraje jak má , stále.Jinak souhlasím s tím že foobar2000 je super soft , mým pohledem bezkonkurenční . Žádné barevné nesmysly a udělátka . Jednoduché , strohé tím pádem krásné a plně funkční. Poslední dobou jsem došel na to že je to bezva program i pro poslech internetového rádia , opravdu jsem to nevěděl . Tady tahle možnost je možná jedna z mála kde se asi poohlédnu po pluginu abych viděl detaily o přehrávané hudbě .Mám na mysli název a tak , bitrate samozřejmě vidím.

     • Titulek: Re: podrobněji rozdíl mezi 1/0
      Napsal: kolemjdoucí
      Přidáno: 5. června 2017 01:45

      Kvality optického výstupu se (právě) téměř neliší. Zásadní rozdíly bývají v kvalitě analogového výstupu ,nebo taky ještě schopnosti mechaniky bezchybně načítat data z různých CD placek. Foobar je "pouhý"software player pro pc. který ale řeší pár hlavních problémů nevhodného ,zato však rozlezlého OS Vindows. Takže ve zkratce nelze takto paušáině srovnávat ,záieží i na kvalitě a nastavení konkrétního PC ,jeho os. zvukovky nebo použitého výstupu (usb). Popřípadě přip. dac atd...

 • Titulek: Vypadá zajímavě.
  Napsal: Albrecht
  Přidáno: 13. ledna 2010 12:43

  Nemám moc rád ty managery hudby, který mě v lepším případě zaneřádí složky s hudbou různejma nesmyslama a v horším případě bobtnají někde jinde v PC.
  Než ho ale začnu zkoušet tak by mě zajímalo jestli ten program zvládá základní funkce, jako je přehrávání a vypalování wav, flac, MP3 a Ogg Vorbis. Máte s tím někdo zkušenosti?

  • Titulek: Re: Vypadá zajímavě.
   Napsal: .....
   Přidáno: 13. ledna 2010 13:14

   jenomže to co pišeš že to nemáš rad to dělají trapácke softy,které se jen jmenují mp3 manager.Software zminěn panem Vařinou Mediamonkey ti neudělá žádny bordel ve složkach nic ti tam nepřidá a nikde ti nešmejdi.Já osobně mám i Foobar už nějaký ten rok,ale to je jen player a jak to tu kdosi kdesi napsal nenahradí to správce mp3.To fakt sorry
   Mediamonkey umi vypalovat veškeré formáty i DVD i když neumí přehrávat video.Konvektoruje z formátu do formátu podporuje skriptování vypaluje cd text audio,je plně synchronizován se všemy externími mp3playery iPhone ,3G ,Touch 3G ,iPody ...prostě na správu mp3 není lepší software.Foobar to je jen kvalitní player ,který je daleko lepší než ukradene jádro winampu(Aimp) ruským šmejdem.
   END...
   V PC by neměl chybět Foobar a pro lidi co mají mraky mp3 Mediamonkey to jsou má slova na závěr

   • Titulek: Re: Vypadá zajímavě.
    Napsal: pdw
    Přidáno: 13. ledna 2010 13:20

    nikdy jsem nepochopil jaký je v tom rozdíl. Vždyť takový správce mp3 jako je media monkey umí taky přehrávat, tak na co pak přehrávač?
    A na co je takový správce mp3? Na vypalování mám přece nějaký vypalovací program...

    • Titulek: Re: Vypadá zajímavě.
     Napsal: Albrecht
     Přidáno: 13. ledna 2010 14:08

     Na vypalování mám jenom program na vypalování iso obrazů, žádný jiný v PC nechci. Nepleť si průzkumníka s managerem.

    • Titulek: Re: Vypadá zajímavě.
     Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz bublifukobecny, <crazy (na) crazyhecky (tečka) eu>, crazyhecky.eu
     Přidáno: 13. ledna 2010 15:38

     Na co? no na to že ti to mp3 v knihovně ( ne ve složkach) roztřídi samo dle žánru skupin zpěvaku .. pak jen klikneš třeba na Kaja Gotik a načte ti to všechny skladby Kajika Gotika.A není to jen o vypalování ale i o tagavání .To je těžko vysvětlovat stím se člověk musí seznámit sám.Prostě poslouchat muziku v Mediamonkey je daleko zabavnější a praktičtější než v jakym koliv jiným přehravaču to je můj nazor.
     Nevyměnil bych opičku za nic Gold edice k nezaplacení!!!

     • Titulek: Re: Vypadá zajímavě.
      Napsal: as
      Přidáno: 13. ledna 2010 18:20

      "Na co? no na to že ti to mp3 v knihovně ( ne ve složkach) roztřídi samo dle žánru skupin zpěvaku"

      To ale dovede i foobar.

   • Titulek: Re: Vypadá zajímavě.
    Napsal: Albrecht
    Přidáno: 13. ledna 2010 14:00

    Asi jsi moc nepochopil co píšu, já NECHCI žádného managera hudby, já se jenom ptal jestli tenhle program umí základní věci a na to jsi mi moc neodpověděl.

    To že to MediaMonkey umí vím, ty chytráku, taky, ale ten má i managera kterýho nechci a není zadarmo.

    • Titulek: Re: Vypadá zajímavě.
     Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz bublifukobecny, <crazy (na) crazyhecky (tečka) eu>, crazyhecky.eu
     Přidáno: 13. ledna 2010 15:40

     pane chytrý Mediamonkey je i free edice je tam jen rozdíl že není možno třeba vypalovat větší rychlosti jak 4x a pak převod formátu funguje jen 30 dnu a a knihovna je jen na 20tisic mp3 mam takovy pocit

  • Titulek: Re: Vypadá zajímavě.
   Napsal: Morgast, <morgast (na) seznam (tečka) cz>
   Přidáno: 13. ledna 2010 16:38

   Na to Vám mohou odpovědět jen způli. Ogg a odpad zvaný MP3 zvládá hned po instalaci, FLAC, Wav rovněž. Co nezvládá je APE, AC 3, ALAC (MP4a) a DTS, ale na to jsou knihovny a všechny jsem v praxi ověřil jako výborně funkční. Pokud jde o vypalování, já zásadně vypaluji přes rovněž free program stejně vysoké kvality jako foobar a to IMGBurn,takže na tuto otázku Vám mohu říci pouze to,že příslušná knihovna na doplnění této funkce existuje, ale neměl jsem důvod ji testovat.

  • Titulek: Re: Vypadá zajímavě.
   Napsal: pompo, <pompy (na) volny (tečka) cz>
   Přidáno: 28. srpna 2013 18:05

   O nějaké managery hudby,samosebou také nejde i když to zvládá foobar také dobře,ale hlavně o přehrávání souborů především tipu FLAC a třeba pod jeho hlavičkou EAC-em vytvořených vys. kvalitních rip-ů (třeba i z analog. desek), také Ape,Wav, aj. Méně už zmiňované MP3 a podobný ořez. Na to běžným uživatelům zcela jistě postačí Winamp.

 • Titulek: :D
  Napsal: mezek
  Přidáno: 13. ledna 2010 16:28

  Musim se smat zdejsim diskutujicim, jak zarputile haji MM :) Jen dokazuji, ze clanek necetli a pak pisou nesmyslne prispevky.
  Pridam se k nazoru, ze nechapu na co je tzv. spravce hudby dobry, me k tomu staci totalcmd. Na tagovani mam tag&rename a vypalovat mp3 mi prijde jako demence, nic ve zlem.
  Presel jsem na Foobar z Winampu, Aimpu a JetAudiu a doufam, ze uz se k nim nikdy nevratim.

  • Titulek: Re: :D
   Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz bublifukobecny, <crazy (na) crazyhecky (tečka) eu>, crazyhecky.eu
   Přidáno: 13. ledna 2010 16:37

   lojziku ja tu nic nehajim ja jen říkam že MM nelze nahradit Foobarem čti pořádně.A jestli nechápeš o co mi jde tak to už je tvůj boj ne můj ja jsem napsal že Foobar je dobra věc.ty nic nečteš a pak meleš.A budu obhajovat MM zuby nechty protože ne že mam smlouvu a Ventis Media ale proto že je to bez konkureční software,který jak to vidím není asi pro tupe lidi....
   PS- jj ich dich auch

   • Titulek: Re: :D
    Napsal: mezek
    Přidáno: 13. ledna 2010 17:30

    Hehe, me je jedno, co pises, jen ze sebe delas dementa. To je jako kdybys u clanku popisujici novy model nejakeho auta zacal diskutovat o letadlech. Oba prostredky sice prepravuji lidi/zbozi, maji motor, delaji hluk, atd... ale to je tak vsehno. MM a Foobar umi prehrat hudbu, je to SW. Jestli to stale nechapes, tak vic uz to asi nevysvetlim.

    • Titulek: Re: :D
     Napsal: wow
     Přidáno: 13. ledna 2010 23:58

     on tu ty blba pičko nic nesrovnava přečti si to pořadně ty maminčín mamrde a pak tu dementuj ty blbe ty dělaš ze sebe debilečka kripliku potkat tě venku tak tě vymrdam do prdele zmrde

     • Titulek: Re: :D
      Napsal: mezek
      Přidáno: 14. ledna 2010 16:45

      jo? no, tak ty me taky...

     • Titulek: Re: :D
      Napsal: mezek
      Přidáno: 14. ledna 2010 17:41

      :)) stara nedala? nebo je to vase prirozena hloupost?

  • Titulek: Re: :D
   Napsal: Morgast, <morgast (na) seznam (tečka) cz>
   Přidáno: 13. ledna 2010 16:48

   Mluvíte mi přímo z duše. Starý Winamp od řady 1.6 do uvedení řady 5 jsem měl v oblibě, ale od té doby co jsem poznal foobar bych ho nevyměnil za nic. Odpad MP3 nesnáším, totamcmd je legendou již od dob starého dobrého dosového Nortonu, který mimochodem pamatuji, ale já toho pamatuji hodně. A pokud jde o tagování, tagovat ,p3 zvládne kdeco, horší je to u FLACu, zde pomůže Mp3tag, který zvládne otagovat mnohé, FLAC či APE nevyjímaje.

 • Titulek: DGDG
  Napsal: FOOBAR RULEZ!
  Přidáno: 13. ledna 2010 18:57

  No musím říct, že foobar používám dýl jak rok a jsem strašlivě spokojenej. Nedávno jsem si řekl, že už je trochu "okoukanej" a zkusil jsem si ostatní přerávače a každej měl nějakou chybu. Třeba winamp je dobrej, ale i na mé nadprůměrné konfiguraci jel pomale a často pičoval a dlouho se spouštěl, ale jinak byl asi nejlepší. Aimp2 je taky dobrej, bohužel jenom jeden vzhled zobrazoval obrázek alba a ten byl hodně ošklivej, já vím, že je to kravina, ale důvod to byl :))) Ale taky je asi druhej nejlepší po winampu. Mediamonkey se mi líbí, jen mě trochu sere, že všechny ty okna mají křížky a tudíž se dají pozavírat, a já prostě nemám rád, když něco nedrží na monitoru na stálo, mívám vždycky maximilizovaný okno, lištu ve win mám uzamklou... no ale k odinstalaci mně donutilo až to, že v tom nejelo last.fm...

  vrátil jsem se k foobar a zase mi přijde nejlepší :)

  • Titulek: Re: DGDG
   Napsal: mezek
   Přidáno: 13. ledna 2010 21:45

   A mas tu posledni verzi? Ja mam zatim porad 0.9.6.9 prave kvuli last.fm, resp. foo_audioscrobbler.dll. A zatim sem neobjevil aktualizovanou verzi :(

 • Titulek: DVD-Audio
  Napsal: anti
  Přidáno: 22. ledna 2010 13:24

  Mozno odveci, ale Foobar dokaze prehravat aj DVD-Audio a 1bit DSD a to fakt vo vybornej kvalite.
  Ja som nan natrafil len nedavno, ale max spokojnost.
  Po instalacii som bol vzhladom dost prekvapeny, no jeho schopnosti ma presvedcili.

 • Titulek: vzhled a fce
  Napsal: Michal Kašpar, <michal-kaspar (na) seznam (tečka) cz>
  Přidáno: 22. března 2010 11:46

  Foobar používám na přehrávání flac / mp3 a na convertování z cda do flac. S žádnými jinými formáty sem se osobně nesetkal, tak ani nemusím moc pluginy řešit.

  Co se týče vzhedu, je pro mě maximálně funkční, jednoduchý a nerozptyluje. Okno s tím co chci hrát plus okno s tím co hraje je to jediné co potřebuju. Velké plus bych dal scrollování toho okna, nad kterým je zrovna myš a Total Time Played.

  A pokud jde o managery hudby. Nevím jestli by mi poskytli něco navíc. Strukturu mám podle složek, které sou podle abecedy a alba mám seřazené podle let. Přehrávání podle žárnru nebo Alb sem nikdy moc nefandil a třeba na mp3 přehrávačích to osobně vidím spíš jako zbytečnost.

  Toť můj pohled.)

  • Titulek: Re: vzhled a fce
   Napsal: Michal Kašpar, <michal-kaspar (na) seznam (tečka) cz>
   Přidáno: 22. března 2010 13:34

   EDIT: z cda do flac dělám v EAC, ne ve foobaru

 • Titulek: kkk
  Napsal: keyuanyuan, <keyuanyuan93 (na) 163 (tečka) com>
  Přidáno: 5. října 2014 10:29

  http://www.coachsoutlet.us.com
  http://www.coachfactory-outletstore.us.com
  http://www.fitflop.us.com
  http://www.tory-burch-outlet.us.com
  http://www.polo-ralphlaurens.us
  http://www.hollisterclothing.info
  http://www.rayban-sunglasses-wholesale.com
  http://www.oakley-sunglasses.eu.com
  http://www.jordanshoes.us.com
  http://www.abercrombieoutlet.us.com
  http://www.ralph-laurenoutlet.us
  http://www.polo-ralphlauren-outlet.us
  http://www.uggs-australia.us.com
  http://www.cheapnfljerseys.eu.com
  http://chanel.netstoresbilling.com
  http://www.uggaustralia.qc.com
  http://michaelkors.charleschin.com
  http://www.dior-handbags.us
  http://www.oakley-sunglasses.name
  http://www.belstaff-jackets.com
  http://www.prada-outlet.us
  http://www.hermes-birkin.us
  http://www.insanity-workout.cc
  http://www.cheapuggssale.us.com
  http://www.outlet-celine.com
  http://www.redbottom-shoes.org
  http://www.canadagooseoutlet.name
  http://www.michaelkors-outletonlinesale.us .com
  http://www.hogan-shoes.us
  http://www.jordansforsale.us
  http://www.christianlouboutin.com.co
  http://www.coachfactory-outlet.us.com
  http://www.supra-shoes.cc
  http://www.louisvuittonoutlet-inc.us
  http://www.north-face.eu.com
  http://www.louisvuitton.net.co
  http://www.marc-jacobs.name
  http://www.michaelkorsoutlet.new-letter.co m
  http://www.oakley-vault.us
  http://www.jimmy-choo.cc
  http://www.burberrys.us.com
  http://toryburch.milaneverett.com
  http://www.bottega-veneta.cc
  http://www.louisvuitton.us.com
  http://www.abercrombieandfitch.cc
  http://katespade.josephsiri.com
  http://www.toms--shoes.com
  http://www.louis--vuitton.us
  http://www.canadagoose-outlet.us.com
  http://coach.thedailysabs.com
  http://www.truereligion.eu.com
  http://www.michaelkorshandbags.eu.com
  http://www.the-north-face.us.com
  http://www.christian-louboutinoutlet.com
  http://coach.colosseum-club.com
  http://www.mulberry.com.co
  http://www.louisvuittonoutlet.ca
  http://www.barbour-outlet.org
  http://www.moncler-jackets.cc
  http://www.uggbootsoutlet.eu.com
  http://www.burberryoutlet.us.com
  http://www.louisvuittonhandbags.eu
  http://www.ferragamo.us.com
  http://www.chiflat-iron.us
  http://www.fitflop-shoes.us
  http://www.mont-blanc-pen.biz
  http://www.ray--bans.com
  http://www.uggs-outlet.us.com
  http://www.moncler-jackets.org
  http://www.christianloubotininc.com
  http://www.michaelkors-handbags.us.com
  http://www.dolce--gabbana.net

 • Zpět na článek Foobar2000 - Přizpůsobte si přehrávání hudby


  Nejčtenější články

  nejnovější | nejdiskutovanější

  Něco jsme propásli?

  Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
  Velice děkujeme za Vaše podněty.