Uteklo několik týdnů a nová verze stále oblíbenějšího prohlížeče Chrome přichází  opět s několika zajímavými funkcemi. V prvé řadě můžeme zmínit implementaci technologií WebRTC, na jejichž specifikace se podílel sám Google a které umožňují realizovat přenosy multimediálního obsahu v reálném čase přímo prostřednictvím webového prohlížeče a odpovídajících webových technologií. Pro daný účel tak není nutné použít jakýkoli zásuvný modul a s WebRTC počítá např. i Microsoft, který danou technologii využije u webového klienta Skype. Daná technologie by se tak ve velmi brzké době měla stát součástí všech majoritních prohlížečů.

Google Chrome 21 v prostředí Metro

Google Chrome 21 v prostředí Metro

Z dalších novinek 21. verze je zajímavá např. podpora pro rozhraní Metro ve Windows 8. Při otevření Chromu v tomto dotykovém prostředí se spustí speciální varianta aplikace. Na první pohled je však zcela totožná s verzí pro desktop a je možné, že do vydání finálních Windows 8 Google v rámci příštích verzí svého browseru na vzhledu ještě zapracuje.

Zmínit můžeme i funkci Event Pages, jež snižuje nároky Chromu na operační paměť prostřednictvím "uspávání" webových aplikací, které jsou v neaktivní záložce. Nové API umožní vývojářům např. periodickou synchronizace s obsahem na serveru, avšak mimo tuto dobu zabírá neaktivní záložka mnohem méně RAM. Vylepšeny a rozšířeny byly i možnosti služby Google Cloud Print, která umožňuje vzdálený tisk. Spolu s tím přibyl pro nastavení cloudových tiskáren i nový dialog.

Zdroj: blogspot.com