Oproti poslednímu Firefoxu sice zatím Chrome nepřichází v novém kabátě, ale zato vlastně nepřináší ani moc zajímavých věcí pro koncové uživatele. Změny možná ocení někteří vývojáři vývojáři. Google zvládl implementovat plnou podporu IndexedDB 2.0, což je technologie z rodiny HTML5 využitelná ve webových aplikacích. Další novinkou, kterou již ocení i uživatelé, je podpora celoobrazovkového režimu u tzv. Progressive Web Apps. Ta se týká Chromu 58 pro Android a umožňuje speciálně navrženým webovým stránkám vypadat jako nativní aplikace.

Progressive Web Apps - full screen

Progressive Web Apps - full screen

V jednoduchosti to vypadá tak, že k dané stránce vytvoříte odkaz ve vašem launcheru a po otevření webu ani nepoznáte, že jste v prohlížeči a ne v mobilní aplikaci. Web má přístup i k různým API systému. A nakonec k tomu nejdůležitějšímu. V Chromu 58 se podařilo opravit 29 různě vážných bezpečnostních nedostatků, kvůli čemuž se Google plácl přes kapsu a opět externím nálezcům vyplatil cca 14 000 dolarů. Díky tomu byla odstraněna i taková "hezká" možnost jako je phishing s unicode doménami.

Phishing s unicode doménou

Phishing s unicode doménou

Zdají se vám třeba adresy apple.com a apple.com naprosto stejné? Bohužel nejsou. První obsahuje stejně vypadající znak, leč s jiným kódem - Chrome 57 vás tedy v tichosti zavede jinam a v adresním řádku zobrazí apple.com. Smutné je, že např. aktuální Firefox 53 se zatím chová stejně. IE11 i Edge ukazují správný tvar odkazu "xn--80ak6aa92e.com".

Zdroj: google.com