Google Chrome 60.0.3112.78 byl přesunut do stabilní větve, což znamená jediné - stávajícím uživatelům se automaticky nainstaluje jako aktualizace. Kromě jiného se vývojáři opět zaměřili na odhalování dříve vzniklých chyb, a na světlo se jich tentokrát dostalo na čtyřicet. To je již poměrně dost, nicméně řadu z nich odhalili externí odborníci, což pro Google znamená nějaké ty finanční náklady navíc, které nejdou do standardních platů, ale mimořádných odměn - jde o 26 000 dolarů (580 000 korun).

 

Touch Bar u MacBooku Pro (v čase 1:10)

Jedna funkční novinka potěší vlastně jen pravověrné "jablíčkáře" - tedy ty, kteří si již koupili poslední model MacBooku Pro s Touch Barem. Touch Bar je popravdě velmi zajímavý ovládací prvek v podobě kvalitního dotykového retina displeje umístěného přímo nad klávesnicí ve tvaru proužku. Jednotlivé aplikace sem mohou promítat vlastní ovládací tlačítka, takže jde konečně o více než plnohodnotnou náhradu původní řady kláves F1 až F12.

Podoba Touch Baru u Google Chrome 60

Nastavení Touch Baru v Chrome 60

Podoba Touch Baru u Google Chrome 60

Podoba Touch Baru u Google Chrome 60

Chrome 60 tedy po Apple Safari začal Touch Bar rovněž využívat. Další novinky se týkají spíše vývojářů a jde o vylepšení některých API, ale i v prohlížeči integrovaných vývojářských nástrojů. Po stisknutí Ctrl+Shift+I lze konkrétně vypracovat automatický audit webové stránky, který upozorní na některé běžné nedostatky.

Zdroj: google.com