Na to, že je Google Chrome na trhu s internetovými prohlížeči teprve krátce, si vede poměrně dobře. Už získal několik procent podílu na úkor ostatních, ale pro Google, jež má s Chrome dalekosáhlé plány, je to pochopitelně málo. Přitom běžnou cestou by rozšiřování obliby trvalo skutečně dlouho. A tak se Google rozhodl, že svému prohlížeči trochu napomůže. Začal proto jednat s celou řadou výrobců počítačů, přičemž narozdíl od ostatních poskytovatelů prohlížečů slaví první úspěchy.

<p> </p>

Na spolupráci mu kývla například společnost Sony, což je hodně velká ryba. Google Chrome by se tak podle informací listu Financial Times mělo od nynějška objevovat na všech noteboocích Sony VAIO, kterých se prodá nejen solidní množství, ale navíc platí za značkové a jejich spojení s Chrome Googlu jedině prospěje. Nicméně se dá předpokládat, že Google za takovou úlitbu musel něco zaplatit či poskytnout nějakou protislužbu.

Nemělo by se také zapomínat na fakt, že v příštím roce se má objevit Google Chrome OS. Na bázi již existujících dohod se pak bude mnohem lépe jednat o jeho využití, které je ještě důležitější než rozšíření prohlížeče. Google ostatně pro svůj systém už našel celou řadu předních partnerů.

Zdroj: Financial TImes