Google se rozhodl pro novou internetovou platformu, která bude uživatele zásobovat velikým množstvím jednoduchých počítačových her a hříček, které budou obvykle hratelné v samotném internetovém prohlížeči. Portál bude vybaven komunitními funkcemi, takže uživatelé budou mít své profily, budou hodnotit hry a spojovat se v jejich hraní.

<p> </p>

Oznámení přišlo na veletrhu Game Developer Conference, přičemž zástupci Google zdůraznili, že obsah, který bude na web umisťován, nebude podléhat schvalování. To samozřejmě neznamená, že když se na portálu objeví obzvlášť špatný nebo závadný obsah, že nebude stažen. Spíše však zapadne, protože preference si hráči budou určovat v rámci komunity.

Velmi zajímavým faktorem je to, kolik si Google z každé prodané hry nechá procent. Velkým plusem pro vývojáře je, že si nechá pouhých pět procent, která mají pokrýt provoz portálu. Z prodané hry tak vývojář dostane 95%. Bude zde možné nabízet také hry zdarma, ovšem ty nesmí obsahovat takzvané mikrotransakce, tedy poplatky v průběhu hraní.

Zdroj: PCW