Nový Google Play je webový portál, který má za cíl sdružit velké množství současných služeb téže společnosti. Google tak chce vytvořit jednotné místo pro nakupování a stahování aplikací, hudby a dalších záležitostí z oblasti digitálního obsahu, mezi něž patří i obchod s elektronickými knihami. Celá služba je řešena plně cloudově, což znamená, že každý zákazník, který za určitou položku zaplatí, si ji může kdykoli znovu z Google Play stáhnout. U specifických služeb jsou kromě Androidu podporovány i klasická PC, což znamená, že si např. knihy bude moci každý přečíst na svém domácím či přenosném počítači.

Oficiální prezentační video

To ovšem nejsou všechny funkce Play od Googlu. Jako bonus bude přítomno i souborové úložiště, které bude do obsahu 1 GB zcela zdarma a umožní nahrání a synchronizaci dat uživatele. Pravděpodobně půjde o zcela shodný princip např. s Dropboxem, a tak se Google pustí do konkurenčního boje i na tomto poli. Do zmíněného 1 GB se navíc nebudou počítat záležitosti zakoupeném na Google Play.

Google Play

Google Play

Jako propagační akce byla připravena slevová bouře, v níž je dočasně nabízena řada nejoblíbenějších aplikací či her aktuálně v přepočtu za cenu pod 10,- Kč.

Zdroj: digitaltrends.com