Google se rozhodl učinit částečný ústupek společnostem obchodujícím s autorsky chráněným obsahem. Ty se snaží všemi způsoby zabránit jeho nelegálnímu šíření, které se děje zejména přes internet. A když se řekne internet, vybaví se většině lidí okamžitě Google. Právě v něm vidí mnozí jádro problému, respektive řešení.

Je to totiž právě Google, přes který se uskuteční největší množství vyhledávání například torrentů či jiného warezu. Je to velmi jednoduché - stačí do vyhledávače napsat kýžený materiál a dopsat k tomu slovíčko torrent. Google vás pak zaplaví výsledky.

<p> </p>

Dosud přitom takové vyhledávání ještě ulehčoval tím, že například k novým a známým filmům slůvko torrent či warez našeptával. V tomto bodě se však podmínky mění a takové našeptávání by do budoucna nemělo být možné.

Firmy zábavního průmyslu tento krok sice vítají, ale zároveň označují za nedostatečný. Je prý nutné ve vyhledávání stránky s nelegálně šířeným obsahem blokovat. To však Google odmítá. Zjevně nechce, aby hledači takového obsahu přešli jinam.

Přesto se ale rozhodl vůči nelegálně šířenému obsahu postupovat ještě razantněji. Na takových stránkách například znemožní zobrazovat reklamu z Google Adsense, což jejich provozovatele ochudí o příjmy.

Zdroj: PCGH