RSS export


HandBrake: Jak převést DVD do MKV?


  • Titulek: Re: HandFake
   Napsal: Titan
   Přidáno: 14. června 2010 12:46

   Žádný soviet, Russia. A rusové v IT prostě něco znamenají. Tetris zná každý, Winamp zná každý (nemusí ho používat). Anglosaský svět je z nějakého důvodu posedlý AVI, který toho zdaleka tolik neumí.
   Connect po startu je pro freeware naprosto běžný, neboť tvůrci chtějí sledovat, jak se jejich program šíří, kdyby licence byla cardware, tak byste ji stejně porušil (nebo byste autorovi poslal pohlednici, aby věděl, kde se jeho produkt používá?) Navíc firewall connect bez problémů blokuje, takže nevidím nejmenší problém.
   Uvažovat o použití MKV v mobilech může jen hooodně jednoduchý až nechápavý člověk (což člověk mluvící o azbuce v MKV jistě je), mobil je k telefonování, případně ke sledování krátkých low-end nahrávek, kde se kvalita HD vůbec neprojeví. Navíc nastavení parametrů encodingu není věc, kterou by mohl člověk, používající místo monitoru displej telefonu pochopit...
   P.S. Až mi někdo ukáže kontejner, který zabalí 3 a půl hodinové video ve Full HD qality equivalent se šestikánálovým zvukem, 29,97 fps pod 5 giga, pak jsem ochoten diskutovat, jestli je jiný formát lepší :-)))
   P.S.2 S alergií jděte k lékaři...

   • Titulek: Re: HandFake
    Napsal: jebka
    Přidáno: 14. června 2010 13:21

    tetris je asi jediny ruský co obletělo svět,ale spojovat něco z dinosauří doby je typický,když příde řeč na rusko,zbytek kopíruje a vydává za svoje,alergie je už hodně let a je na místě,spíš bych poslal k lékaři toho kdo si vyzdvihuje ruskej produkt,že je mobil jen k telefonování je názor dalšího hooodně jednoduchýho "člověka" vs Titan,patřim taky mezi ty nechápavý co si dávaj AVI formát pro mobil do mobilu následně použiju kabel USB vrazim ho do tv a koukám na slušnou kvalitku filmu,asi se stačí podívat na orig stránky,o azbuce v MKV píšeš jen ty...lamz no,BTW nikdo tě k diskusi nevyzval pane doktore

   • Titulek: Re: HandFake
    Napsal: šulin
    Přidáno: 14. června 2010 13:31

    AVG IS dává na vybranou jestli povolit nebo blokovat...azbuka se vztahuje ke games ne MKV,Anglosaský svět je z nějakého důvodu posedlý AVI?MKV neni ještě tak zaběhlý vo.le,proč se hodně lidí ptá ve fórech proč mu to WMP nepřehraje? mám vyzkoušeno,že Gom a AVS s tim problém nemaj,WMP 11 a classic player co je v balíku třeba kodeků K-lite to neberou na vědomí

    • Titulek: Re: HandFake
     Napsal: Titan
     Přidáno: 14. června 2010 13:54

     MKV je dávno zaběhlý, jen slabší jedinci ho ignorují.
     WMP 11 MKV naprosto bez problémů přehrává.
     To chce nebýt ignorant typu "ono se to samo neudělalo"

     P.S. Proč se vám tedy tak líbí používat Ruské servery a krást na nich co se dá? Asi proto, že jiní nejsou schopni tuhle práci dělat, že?

     • Titulek: Re: HandFake
      Napsal: šulin
      Přidáno: 14. června 2010 15:32

      stačí napsat na Google nebo seznam MKV formát a ty fora o nefunkčnosti ve WMP se ukážou,ono se to samo v těch oných jmenovaných bez dalšího zásahu instalování různých kodeků,rusáky bych už nechal bejt,fun club russia mě nezajímá stejně jako bláboly o ruských serverech,kdo na ně leze ať si to užije...o jaký práci je řeč:)? U know what? Are U new LENIN in NU century

      • Titulek: Re: HandFake
       Napsal: Titan
       Přidáno: 14. června 2010 17:09

       Je vidět, že se ozval nějaký nedostudovaný středoškolák, co neví nic o historii, nejdřív plácá o azbuce ve hrách a pak nic neví o ruských serverech :-)))) Ona ta azbuka bude asi na francouzských serverech a zakoupených hrách, že? :-))))
       Bez kodeku nelze přehrát žádné video nebo audio, z principu. Instalace kodeků s GOP Playerem vám problémy nedělá, jo, chápu na více kliknutí už intelekt nestačí...

     • Titulek: Re: HandFake
      Napsal: corp
      Přidáno: 14. června 2010 17:02

      CCCP balíček:) ten už máme všichni >
      ICQ MEGAencoderPACK

     • Titulek: Re: HandFake
      Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz hackberry, <hackberry (na) seznam (tečka) cz>
      Přidáno: 14. června 2010 19:22

      Já mám svůj kodek pack :-)

  • Titulek: Re: HandFake
   Napsal: Leo
   Přidáno: 5. července 2010 20:38

   Slušný kecy. Ty radši nic podobnýho nekomentuj !

 • Titulek: Avi není konkurentem mkv!
  Napsal: Albrecht
  Přidáno: 15. června 2010 10:23

  Ani náhodou! Do avi nikdy nemůžete dát víc zvukových stop a titulky tam jdou jenom jedny!
  Mkv je asi to nejlepší co dnes existuje pro normální kvalitu.

  AVI je dobrý tak na nějaké rozmazané video, prostě když něco chce člověk vidět a je mu jedno jak.
  MKV je dobrý pro běžné video nebo na filmy. Na DVD je ho až škoda, ale kdo chce mít víc zvukových stop a víc titulků pohromadě, tak proč ne.

  Ale plný využití člověk pozná až při BluRay a kvalitě HD-1080p, i kvalita 720p je docela slušná a pořád lepší než nějaké DVD.

  Akorát nevím jak vy, ale WMP mi nedokáže přehrát víc zvukových stop, přehrává pouze tu první a titulky taky jenom defaultní, prostě je potřeba jiný přehrávač, jako třeba VLC.

  • Titulek: Re: Avi není konkurentem mkv!
   Napsal: Titan
   Přidáno: 15. června 2010 11:27

   Upřesním, že AVI žádné titulky nepodporuje a neumí zobrazovat.
   Audio Video Interleaved - AVI - je jen zvuková a obrazová stopa zpracovávaná současně, to, co považujete za titulky není nic jiného než vložená deformace obrazové stopy se všemi důsledky (např. zoom).
   Co se týče titulků v externím souboru (sub, srt) tak ty nemají s AVI nic společného, přehrávací filtr je klidně přiřadí i FlashVideu (FLV)

   • Titulek: Re: Avi není konkurentem mkv!
    Napsal: Albrecht
    Přidáno: 15. června 2010 11:35

    Díky za dovysvětlení, mě vždycky přišly ty titulky přímo v avi rozmazané oproti srt a sub a nevěděl jsem proč. Teď mi je to jasný.

  • Titulek: Re: Avi není konkurentem mkv!
   Napsal: Polaris
   Přidáno: 11. prosince 2010 14:30

   Přestaň blábolit prosím a dovzdělej se. AVI je kontejner, který může samozřejmě obsahovat více stop, jak zvukových, tak i obrazových. Že se to používá velmi zřídka, na tom nic nemění.

 • Titulek: Informace o stopách
  Napsal: Leo
  Přidáno: 7. července 2010 13:55

  Program není zas tak špatný, hlavně že je zdarma. Z komerčních nedám dopustit na DivX Author. Jedna věc mě ale docela štve a to že ve výsledném videu, které obsahuje více jak jednu stopu audia i titulků je vždy nějaký track špatně pojmenovaný. Já tam nechci "Audio Track 1", ale třeba "Track 1 - Česky" nebo prostě "Česky / Czech", stačí tak jak definuje norma. Vše si samozřejmě pečlivě nastavuji cv nastavení stop, ale ve výsledku to zůstane nastavené třeba jen u jedné stopy a podobně.

  • Titulek: Re: Informace o stopách
   Napsal: ludvik
   Přidáno: 18. února 2011 01:13

   Na to si stáhněme MKVtoolnix a tam se stopami uděláme co chceme, kromě změny kodeku ... Přejmenovat lze, nastavit kód jazyka lze, přidat/ubrat lze, je tam i editor kapitol a bůhví co ještě. Sice to chvilku trvá, ale oproti encodingu je to brnkačka ...

   Holt každý lidský výrobek byl vyroben proto, aby dělal NĚCO. Ne aby dělal všechno ... :-)

  • Titulek: Re: Informace o stopách
   Napsal: ludvik
   Přidáno: 18. února 2011 23:05

   Na to si stáhněme MKVtoolnix a tam se stopami uděláme co chceme, kromě změny kodeku ... Přejmenovat lze, nastavit kód jazyka lze, přidat/ubrat lze, je tam i editor kapitol a bůhví co ještě. Sice to chvilku trvá, ale oproti encodingu je to brnkačka ...

   Holt každý lidský výrobek byl vyroben proto, aby dělal NĚCO. Ne aby dělal všechno ... :-)

 • Titulek: Anamorphic
  Napsal: jenik
  Přidáno: 28. června 2011 11:16

  Jaké nastavení používáte při kódování videa ?

  Loose, Strict , nebo něco jiného :).

 • Titulek: Dvoje titulky
  Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz util, <util (na) volny (tečka) cz>
  Přidáno: 17. července 2011 18:46

  Chtel bych vytvorit mkv (nebo mp4) se dvemi titulky (nebo dvema titulkama? ta cestin). Mam avi a dva srt soubory (s ceskymi a anglickymi tit.) a nedari se mi to, muzete mne nekdo navest?

 • Titulek: DVD to MKV z HandBrake blbne ve stolnim prehravaci
  Napsal: Registrovaný uživatel Stahuj.cz danico, <danico (na) volny (tečka) cz>
  Přidáno: 23. října 2011 19:59

  HandBrake jako takovy na prevod DVD na MKV se mi libi. Nastavim v nem co potrebuji. Ale nastal problem pozdeji. Vsechny filmy v nem prevedene blbnou ve stolnich prehravacich. Mam ruzne čtyři stolni HDD rekordery a dva Playery. Takze v nich to nebude. Film spustim, hraje, ale jakmile dam rychloposuv, prechod na stanoveny cas pomoci GO-TO, nebo skok po 15 vterinach, tak se rychloposuv neda nijak zastavit a jede a jede a jede... az film dojede. Jedine spustit a nic nedelat. Kdyz ho zastavim, znovu film spustim, zeptaji se me, jestli chci pokracovat od preruseneho mista, ja odsouhlasim, tak tam skoci a jede a jede a jede... az film dojede. Jak u blbych. Dela to i TV s podporou prehravani MKV z ext. USB HDD.
  V jinych programech DVD prevedene do MKV to nedela.
  Verzi mam HandBrake-0.9.5-Win_GUI.

  Rekordery:
  LG MS400H
  IAMM NTR83D
  GURU4TViX
  DViCO TViX HD R-3300

  Player:
  IAMM NTD29
  IAMM NTD27HD

  TV:
  Samsung UE40D5000

  Poradi nekdo, jak na to? Dikes.

  • Titulek: Re: DVD to MKV z HandBrake blbne ve stolnim prehravaci
   Napsal: Monty, <monty (na) khnet (tečka) info>
   Přidáno: 29. prosince 2011 23:36

   Mě to dělá taky, Eaget M9

  • Titulek: Re: DVD to MKV z HandBrake blbne ve stolnim prehravaci
   Napsal: ludvik
   Přidáno: 29. prosince 2011 23:38

   Na starém popcornu 110 nemám žádný problém (nezná kompresi hlaviček v mkv, ale to je tak jediné co mu vadí).
   Jenže v popcornu není čipset Realtek, ale Sigma. A to bude zjevně ono.

  • Titulek: Re: DVD to MKV z HandBrake blbne ve stolnim prehravaci
   Napsal: ludvik
   Přidáno: 30. prosince 2011 02:09

   Tak jsme na to přišli ... nový HandBrake (Night Build 4390) a zapnout Constant Framerate. Samotné Framerate může zůstat Same as source.

  • Titulek: Re: DVD to MKV z HandBrake blbne ve stolnim prehravaci
   Napsal: Siller, <isedlak13 (na) gmail (tečka) com>
   Přidáno: 9. ledna 2012 23:12

   Mám uplně stejný problém a nevím co s tím krom HandBrake-0.9.5 to ještě dělá program VidCoder 1.2.4.0

 • Titulek: Rozvlňkování videa
  Napsal: Jirka, <sierpex (na) seznam (tečka) cz>
  Přidáno: 29. ledna 2012 18:06

  Ahoj může mě někdo poradit čím to může být že při rychlejších pohybech videa se obraz tak jemně ,,rozvlňkuje,, nevím čím to může byt ať nastavim třeba AVG bitrate na 5000 a používám pass-encoding stejně to tam pozoruji. Program je dobrý jen bych chtěl vědět jestli se ta vada dá nějak omezit..děkuji

 • Titulek: DVD multi-language - text
  Napsal: ErnieCZ, <tommy (tečka) czech (na) seznam (tečka) cz>
  Přidáno: 23. září 2012 14:48

  Dobrý den,

  prosím vás, handbrake perfektně převeden dvd do mkv, ale problém je v tom, že DVD má v sobě, ve videu ještě i různé popisky textové a a ty se mění podle jazyka, který se vybere. Jenže i když vyberu češtinu a audio stream je česky, tak popisky ve videu jsou anglicky. Nevíte jak na to? Umí to handbrake? Nebo použít něco jiného?

 • Titulek: handbreaker
  Napsal: SteelDawn, <hamrozi (na) seznam (tečka) cz>
  Přidáno: 18. září 2016 14:54

  Dobry den musim vam moc podekovat , naprosto uzasnej program moje zena po me chtela abych ji stah z DVD olibene filmy , Steel Down + Roadhouse , protoze mame LG telku a nemohla se podivat na oblibene filmy diky vam muze :D udelal sem si male bezviznamne + jak se rika :D jeste jednou MOC DEKUJI!!!!

Zpět na článek HandBrake: Jak převést DVD do MKV?