Společnosti McAfee a Intel spolupracují už osmnáct měsíců. Málokoho ale napadlo, že se Intel chystá výrobce antivirových řešení převzít. Přesně to se ale stalo. Intel zaplatí akcionářům McAfee za kompletní převzetí 7,68 miliardy dolarů. To je takřka 150 miliard korun.

<p> </p>

Zajímavé přitom je, že tato částka převýšila tržní hodnotu McAfee o 60%. Akcie McAfee však bleskurychle zareagovaly a na odkupní hodnotu se dostaly. Kdo je držel v okamžik předcházející odkupu, má jistě velký důvod k radosti, protože svou investici zhodnotil o 60%. Společnost McAfee je veřejně obchodovatelná na Newyorské burze.

Intel obchod odůvodňuje rostoucí důležitostí bezpečnosti. Poskytl však jen poměrně vágní vyjádření, ve kterém tvrdí, že díky akvizici McAfee dokáže zabudovat lepší bezpečností řešení do svých produktů.

Šéf Intelu Paul Otellini také poněkud konkrétněji naznačil, že chce spolu s procesory či základními deskami Intelu nabízet také antiviry McAfee, tedy jakési balíčky. Měl by si ale dát pozor, aby se s výrobci počítačů opět nezapletl do praktik, které nedávno americký antimonopolní úřad "odměnil" vysokou pokutou.

Zdroj: DailyFinance