Od nové výrobní technologie se toho očekává mnoho. Od větší paměti, většího počtu jader až po snížení energetické náročnosti a levnějším výrobním nákladům.

 

<p> </p>

 

Jak tedy bude asi v nejbližší době vypadat scénář Intelu a uvádění jeho procesorů do života? Tento rok by měla být zahájena výroba CPU s označením "Westmere" s výrobní technologií 32nm. Dá se očekávat, že se bude jednat o jakýsi derivát stávajícího "Nehalemu". Již ale v příštím roce by se měl objevit úplně nový procesor s kódovým jménem "Sandy", který však bude vyroben stále technologií 32nm. V roce 2011 měl spatřit světlo světa první čip s výrobní technologií 22nm, nicméně všechny informace směřují k tomu, že bude vycházet právě z architektury procesoru "Sandy", oficiální jméno novinky zatím není známo. Teprve v roce 2012 se objeví zcela nová generace  22 nm čipů .

Je tedy jasné, že inženýři Intelu mají určitě plné ruce práce. Naše prognóza vychází z aktuálního plánu Intelu, samozřejmě se mohou kdykoliv ve vývoji objevit komplikace nebo technické problémy, které mohou posunout celý plán směrem dozadu...