Léto je pro většinu lidí spojeno s prázdninami, případně dovolenou, cestováním a spoustou venkovních aktivit, které nelze v jiné roční době provozovat. Spousta lidí si bere na dovolenou s sebou chytrý telefon nebo tablet, proto zařazujeme do našeho pravidelného seriálu o nejlepších aplikacích i výběr těch, které přijdou vhod právě na dovolené. Těšit se můžete na tipy na výlety i na koupání, snadné hledání dopravního spojení, procvičení konverzace v cizím jazyce i záznam trasy pomocí GPS souřadnic.

Kde se koupat

K létu a teplému počasí patří neodmyslitelně koupání. A nezáleží na tom, zda preferujete rybníky nebo aquacentra. Přehled o všech možnostech ke koupání vám nabízí aplikace s příznačným názvem Kde se koupat. Na mapě zobrazuje všechny vložené lokality, které lze využít ke koupání. Naleznete mezi nimi jak klasické bazény, tak i rybníky, řeky nebo termální koupaliště.

K dispozici je nejen vyhledávání podle názvu, ale také podle polohy. Lehce tak získáte přehled o všech možnostech ke koupání ve vašem okolí. Vše navíc se zobrazením vzdálenosti každého místa a krátkým popisem. Aplikace rovněž umožňuje rychlou navigaci ke kterémukoliv místu spuštěním aplikace Mapy.

Nalezená místa ke koupání můžete snadno filtrovat a odstranit z výběru druhy vod, ve kterých se rozhodně koupat nechcete. Rovněž můžete zvolit minimální kvalitu vody. V aplikaci dosud určitě nejsou všechna místa ke koupání a kdokoliv může nové místo přímo z aplikace přidat. Stačí vyplnit nový záznam. Nespornou výhodou je, že je aplikace v češtině a zcela zdarma.

Aplikace Kde se koupat poskytne přehled nejen o koupalištích, ale i dalších vodách Kde se koupat

Aplikace Kde se koupat poskytne přehled nejen o koupalištích, ale i dalších vodách

TripAdvisor

Populární služba TripAdvisor je oblíbena u cestovatelů na celém světě. Patří mezi velmi známé služby a není tedy divu, že k ní můžete přistupovat i ze svého iPadu. Pokud službu neznáte, vezte, že v ní naleznete ohromné množství informací o možnostech ubytování, stravování i tipech na výlet či jiných aktivitách a to rovnou po celém světě. Díky této aplikaci si snadno budete moci vybrat místo své dovolené, najít dobré ubytování a rovněž všechny památky či jiné zajímavosti v okolí.

Služba je postavena na vzájemné výměně informací mezi turisty. Lze přidávat nová místa, či komentovat a hodnotit již stávající. Díky komentářům budete moci zjistit, která místa se vyplatí navštívit, kde vás dobře ubytují, či kde se můžete kvalitně a za jakou cenu najíst. Díky zkušenostem a informacím od ostatních může být vaše dovolená přímo dokonalá a bez starostí. Nevýhodou však může být, že informace a komentáře jsou v angličtině.

TripAdvisor nabízí přehled o všech důležitých místech ve vašem okolí TripAdvisor

TripAdvisor nabízí přehled o všech důležitých místech ve vašem okolí

Konverzace na cesty

Abyste se na svých cestách po světě dobře domluvili, je dobré znát alespoň několik základních slovíček a frází. Ať už vybraný cizí jazyk vůbec neumíte, či si jen potřebujte osvěžit základní slovní zásobu, jistě bude pro vás vhodným pomocníkem aplikace Konverzace na cesty.

V současné chvíli nabízí 22 jazyků, z nichž každý má fráze rozděleny do 31 kategorií. Každá kategorie pak obsahuje maximálně několik desítek položek. Celkem je tedy pro každý jazyk k dispozici přibližně 500 frází, mezí které patří nejčastěji používané právě ty pro cestování.

Základní aplikace je zdarma. Pokud by vám však pouhé překlady frází nestačily, aplikace nabízí k zakoupení i zvuky, ze kterých si můžete odposlouchat správnou výslovnost.

Zopakujte si základní slovní zásobu s aplikací Konverzace na cesty Konverzace na cesty

Zopakujte si základní slovní zásobu s aplikací Konverzace na cesty

Train & Bus - Europe

Pokud necestujete vlastním autem, jistě oceníte aplikaci, která vám pomůže s hledáním spojů veřejné dopravy. Velmi vhodnou a kvalitní aplikací je v tomto směru Train & Bus, která umožňuje vyhledávání spojení po Evropě. Jak je z názvu patrné, nabízí kombinaci vlakových a autobusových spojů. Často používané si můžete uložit mezi své oblíbené. Kromě jednoduchého vyhledávání spojení však od aplikace více nečekejte.

Train & Bus pomůže najít nejbližší spojení do vašeho cíle

Train & Bus pomůže najít nejbližší spojení do vašeho cíle

Trails GPS Tracker

Pokud berete iPad s sebou i přímo na výlety, možná vás zaujme aplikace, která dokáže pomocí GPS zaznamenávat vaši trasu. Díky tomu si ji budete moci zpětně prohlédnout na mapě a na základě získaných dat vám aplikace poskytne údaje o ní. Dozvíte se například celkovou vzdálenost, graf rychlosti nebo převýšení celé trasy. Aplikace rovněž nabízí různý režim záznamu pro běh, turistiku, jízdu na kole a jízdu autem. Díky této aplikace můžete mít dokonale zmapované vaše výlety a budete přesně vědět, která místa jste navštívili a kudy vaše kroky skutečně vedly.

Aplikaci si můžete bezplatně vyzkoušet na Lite verzi, která je zdarma a omezuje počet uložených cest i jejich délku.

Trails GPS Tracker zaznamená každý váš krok během výletu Trails GPS Tracker

Trails GPS Tracker zaznamená každý váš krok během výletu