Menší OLED displeje jsou již celkem rozšířené. Spousta z nás je nosí po kapsách jako součást svého chytrého telefonu, komunikátoru nebo tabletu. Jejich majitelé si nemohli nevšimnout, že OLED displeje mají úžasně živé barvy, přímo skvělé pozorovací úhly, nízký odběr elektrické energie, skoro nulové odpadní teplo, mohou být ohebné a mají i další klady. Nicméně díky jejich složité a nákladné výrobě, při které je každý bod obrazu složen z několika organických LE diod, se nikdy nedostaly do klasických monitorů a televizorů, kde dnes vládne LCD.

Tisková mluvčí LG během prezentace nové OLED televize
Tisková mluvčí LG během prezentace nové OLED televize

Jeden z prvních OLED televizorů představila v roce 2007 společnost Sony. Jejich model měl úhlopříčku 11 palců (28 cm) a stál 2 500 USD. Díky své ceně se nikdy nedočkal většího nástupce. Ceny naštěstí stále klesají, a tak se s OLED displejem můžeme setkat i u tabletu Galaxy Tab 7.7, jehož cena se pohybuje kolem 600 USD.

Tisková mluvčí LG upozorňuje na štíhlost celé televize
Tisková mluvčí LG upozorňuje na štíhlost celé televize

Jak bylo v předešlém odstavci naznačeno, cena výroby OLED displejů razantně klesla a LG toho chce využít. Na trh se chystá s OLED televizorem, jehož úhlopříčka bude 55 palců (140 cm). Veřejnosti bude tento model představen již brzy, konkrétně na veletrhu spotřební elektroniky CES. Cena není známá, ale odhaduje se na 5 000 USD.

Zdroje: LG UK blog, FOX News, Mashable