Edge má být změnou, ale Microsoft překvapivě stále doplácí na své minulé hříchy, a to zcela zbytečně. Dlouhé roky totiž existovala praxe, že se stránky šily na míru konkrétním prohlížečům - zvláště pak značně "svému" Internet Exploreru. Nepříliš hezké řešení se však stalo naprostou normou a povinnou výbavou každého vyspělého portálu.

Microsoft Edge (Windows 10 Insider Preview 10130)

Microsoft Edge (Windows 10 Insider Preview 10130)

Toto fungovalo v časech, kdy Internet Explorer existoval v jedné verzi  po mnoho let a nijak se neměnil. Další vydání pak zpravidla obsahovala několik vykreslovacích režimů a nebyl tak problém se zpětnou kompatibilitou. Jenže čas pokročil a zvyky, o jejichž zavedení se sám Redmond velkou měrou přičinil, mu teď samotnému hází klacky pod nohy. Pakliže dnes nějaký prohlížeč např. implementuje novou funkci HTML5, snaží se to zpravidla udělat přesně podle normy, takže stejný webový kód by se měl interpretovat v každém browseru stejně.

Revoluce

Revoluce

Microsoft na blogu dokonce tvrdí, že pakliže Edge zobrazí něco jinak než WebKit, je to chyba a bude opravena. Jenže i kvůli tomu, že se bude Edge průběžně vyvíjet, je nesmyslné v kódu webové stránky testovat, který prohlížeč ji zobrazuje (pomocí UA user-agent), ale naopak vyzkoušet, zda prohlížeč podporuje konkrétní funkci nebo zatím ne. Hodně webů nyní detekuje Edge jako IE11, přičemž předloží "patchovaný" kód - a výsledkem je chybné zobrazení stránky, jelikož Edge již zpětnou kompatibilitu s IE nemá (což je pro budoucnost jen dobře).

Zdroj: windows.com