Jste-li zaměstnancem Microsoftu, v posledních pár letech si svou židlí nemůžete být jisti, ať už sedíte v kterémkoli patře, kanceláři nebo koutu světa. Firma rušila a zeštíhlovala divize, propouštěla dlouholeté a zkušené pracovníky i z okruhu vývojového oddělení atd. Redmond si např. tradičně hýčkal poměrně početnou armádu testerů, jejichž náplní práce bylo nejčatěji prověřovat klasické pravidelné měsíční aktualizace.

Reklamy ve Windows 10

Reklamy ve Windows 10

Právě toto oddělení bylo dle některých informací doslova decimováno a část jeho povinností automatizována nebo převedena na samotné programátory. Ti už mají tak plné práce s vývojem nejen aktualizací, ale i nových funkcí a možná i postrádají zkušeností a bystré oko profesionálního testera. Třeba tak není náhoda, že se v poslední době musí řada uživatelů po běžných aktualizacích potýkat s vážnými problémy a někdy i přeinstalovat systém.

Jak vypnout reklamní notifikace

Jak vypnout reklamní notifikace

Zda je tento postup přirozený nebo se ze strany technologického giganta jedná o jistou neúctu ke svým zákazníkům, musíte posoudit sami. Každopádně, poslední "novinku" by možná šlo v jistém smyslu označit za revoluční. Některým uživatelům se při používání jiného prohlížeče začaly zobrazovat informace, které propagují Edge a srovnávají ho s Firefoxem nebo Chromem. Microsoft později funkci potvrdil a naštěstí je ji, alespoň zatím, možné deaktivovat v Nastavení pod položkou Systém - Oznámení a akce - Zobrazovat tipy, triky a návrhy při používání Windows. Ostatně, pokud si už někdo do systému nainstaluje vlastní prohlížeč, zřejmě ví, proč to dělá.

Zdroj: venturebeat.com