Americká společnost Pew Internet provedla telefonický výzkum, ve kterém kontaktovala 2252 dospělých Američanů a na tomto vzorku provedla zajímavý průzkum, ze kterého jasně vyplývá, že se mobilnímu internetu daří čím dál tím lépe. Tato situace souvisí také s dramatickým rozšiřováním chytrých telefonů a aplikací, které jsou na datových přenosech závislé. A nejde zdaleka jen o instant messaging nebo e-maily.

Provedená studie vyplývající z výzkumu přinesla mimo jiné tyto závěry:

  • 82% respondentů uvedlo, že vlastní mobilní telefon. To znamená zhruba 187 milionů Američanů z celkového počtu cca 228 milionů dospělých osob.
  • 38% - 40% populace využívá mobilní internet na svých mobilních telefonech (u věkové skupiny 18-29 let je toto číslo dokonce 65%)
  • Ze všech lidí využívající mobilní internet jej 55% využívá zhruba jednou denně a 43% přistupuje k mobilnímu internetu několikrát za den.

Graf

Přírůstek je tedy zřejmý, nicméně situace v USA je oproti česku výrazně odlišná. K mobilnímu internetu se sice lze u všech našich operátorů bezproblémově připojit, ale ceny služeb v poměru s průměrnými příjmy obyvatel nejsou zcela ideální. Existují sice levné tarify s datovým omezením, ale skutečně neomezený mobilní internet s vysokou rychlostí přenosu je stále drahou službou.

Zdroj: SEL