Mobile World Congress je stále důležitější pro technologickou branži celkově, jelikož mobilní zařízení získávají větší a větší podíl prodejů. Podle organizátora veletrhu, společnosti GSM Association, do Barcelony dorazí 50.000 návštěvníků. Oficiálně se začíná v úterý 14. února, ovšem Samsung, Sony Ericsson a Nokia představí své portfolio produktů již v neděli.

Na návštěvníky každopádně čekají především zařízení poháněná operačním systémem Android. Ten by měl celý veletrh opanovat. Očekává se prezentace více jak 200 produktů s Androidem. Zhruba 50 vývojářů by mělo prezentovat své aplikace pro tablety a mobily s Androidem.

Očekává se, že Samsung, HTC a Huawei oznámí nové tablety. Velkou pozornost si jistě získá také Xperia Play od Sony Ericsson, což není nic jiného než dlouho očekávaný "Playstation Phone".

Rozvíjejícím segmentem, který se na Mobile World Congress rovněž představí, jsou 3D displeje. Například LG chce představit svůj smartphone Optimus 3D, který umožní majitelům fotit a natáčet materiály ve 3D a následně si je ve 3D i prohlédnout, a to bez speciálních brýlí.

Zdroj: PCW