Na konferenci BlackBerry World se objevil nečekaný host - šéf Microsoftu Steve Ballmer. A měl co vysvětlovat. Microsoft totiž uzavřel partnerství se společností Research in Motion, která BlackBerry vyrábí. V partnerství jde o využívání internetového vyhledávače Bing, na který už se začalo tak trochu zapomínat, právě na přístrojích BlackBerry. Ty doposud využívaly vyhledávání dominantního Google. Ten tak na BlackBerry končí.

<p> </p>

Přínos partnerství pro Microsoft je jasný - dostal svůj vyhledávač na velmi rozšířenou platformu. Otázkou ale zůstává, co z partnerství má Research in Motion, tedy kromě toho, že už nadále nebude podporovat svého rivala na poli chytrých telefonů Google. Microsoft je se svým Windows Phone 7 rivalem přeci jen menším. To by ale zřejmě nestačilo, a tak se spekuluje o řeči peněz.

Ostatně, Microsoft si podle expertů koupil partnerství s Nokií zhruba za jednu miliardu dolarů, ať už přímých nebo nepřímých peněz. Pravděpodobné tedy je, že i do kasy RIM poputuje finanční přilepšení. Není však jasné, zda se Microsoftu takto silově a draze získaný podíl na trhu vyhledávání vyplatí.

Zdroj: PCW