Programy měsíce června se nesly ve znamení her a zábavy. V tabulce nejúspěšnějších patnácti novinek tentokrát najdeme především počítačové hry a aplikace pro zábavu či přehrávání multimédií. V žebříčku se umístily i aplikace pro vylepšení plochy ve Windows nebo benchmark grafických karet. I tentokrát je řebříček programů čistě freewarový. Dokazuje to, že i bezplatné aplikace mají uživatelům co nabídnout a směle se vyrovnají těm placeným. Počty stažení aplikací jsou tentokrát velmi vyrovnané a pouze vítězná aplikace Youtube Downloader dokázala výrazněji odskočit před ostatními. Nyní už však tabulka patnácti nejstahovanějších novinek měsíce června a pod ní popis tří vítězných aplikací.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1.  YouTube Downloader Freeware 1241
2.  Hanso Burner Freeware 514
3.  Helicopter Strike 3D Freeware 511
4.  Desktop Clock-7 Freeware 461
5.  Sanctuary Benchmark Freeware 454
6.  Havliczech.eu Zákony Freeware 445
7.  Miranda ICQ 7 pack Freeware 383
8.  Windows 7 Folder Background Changer Freeware 345
9.  MiniTool Partition Recovery Freeware 337
10.  XWindows Dock Freeware 324
11.  Hanso Player Freeware 317
12.  Jalmus Freeware 314
13.  Portal 2D Freeware 285
14.  Warzone 2100 Freeware 271
15.  SPlayer Freeware 257

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

1. YouTube Downloader

Jedničkou měsíce června se stala malá a jednoduchá aplikace pro stahování videí. Název sice napovídá, že program umí stahovat videa ze serveru YouTube, ale ve skutečnosti toho umí mnohem více. Videa lze s tímto programem stahovat z mnoha dalších webových stránek. Tradiční servery se zábavnými videi jsou samozřejmostí. Uživatele by však jistě mohla zaujmout možnost stahování videí z webů mnoha českých i slovenských televizí. Jako jeden z mála bezplatných programů zvládne i stahování videí z webů pro dospělé. To vše je zabaleno do přehledného a jednoduchého rozhraní, ve kterém se uživatel určitě neztratí. Výhodou programu je jeho českého rozhraní a také to, že jej nemusíte instalovat. Stačí rozbalit archiv a program můžete ihned spustit. Programu téměř není co vytknout a své místo na slunci si rozhodně zaslouží. Láká-li vás stahování videí, mohu tento program jen doporučit.

<p>Youtube Downloader - pohodlné stahování videí z mnoha různých serverů</p>

Youtube Downloader - pohodlné stahování videí z mnoha různých serverů

2. Hanso Burner

Dvojkou je tentokrát v žebříčku vypalovací program Hanso Burner. Jedná se o neznámý a nenápadný program pro vypalování CD a DVD disků. S aplikací můžete vypalovat nejen data, hudbu a video, ale i obrazy disků či disky kopírovat. Svými funkcemi pokrývá to nejzákladnější, co uživatelé při vypalování potřebují. Ačkoliv může jeho úvodní obrazovka působit amatérský či zastarale, v jádru jde o kvalitní program, se kterým si jistě budou hlavně začátečníci rozumět. Stejně jako ostatní aplikace je i Hanso Burner zdarma. Jeho rozhraní je však pouze v angličtině.

<p>Hanso Burner - jednoduché vypalování pro každého</p>

Hanso Burner - jednoduché vypalování pro každého

3. Helicopter Strike 3D

Trojici nejúspěšnějších novinek uzavírá akční hra Helicopter Strike 3D. V pozici pilota helikoptéry se vydáváte plnit nejrůznější mise, ke kterým můžete použít některou z 10 helikoptér. Prostředí hry je zasazeno do dne i noci a zvolit si můžete některou z 20 různých úrovní obtížnosti. Ve hře se můžete setkat s různým počasím, což ještě více umocňuje herní zážitek.

<p>Helicopter Strike 3D - akční hra pro volné chvíle</p>

Helicopter Strike 3D - akční hra pro volné chvíle

Další programy

Pokud jste naladěni na zábavu, můžete zkusit i další hry z novinek. Zajímavým počinem je hra Portal 2D, která jistě procvičí vaše logické uvažování i postřeh. Máte-li raději strategie, pak vás může zaujmout spíše hra Warzone 2100, která vás v líbivé grafice zavede do válečného prostředí z budoucnosti. Hra je určena dokonce i pro více hráčů.

Mezi další zajímavé novinky můžeme zařadit také program Windows 7 Folder Background Changer, se kterým si můžete změnit pozadí složek ve Windows 7. Pro lepší organizaci plochy pak můžete otestovat aplikaci XWindows Dock, která umožňuje především snadné a rychlé spouštění aplikací.

Užitečným počinem je rovněž aplikace Havliczech.eu Zákony, díky které lze nahlížet do zákonů České republiky. Stačí zadat číslo zákona či vyhlášky a požadovaný text je ihned k přečtení.

Kromě jmenovaných můžete vyzkoušet i další programy z novinek. Jedná se o kvalitní aplikace, které jistě přijdou vhod a mohou se stát vašimi pomocníky.