Vedle obřích koncernů, jako je AMD či nVidia, to nemají menší výrobci vůbec snadné. Ovšem společnosti S3 Graphics se daří přežívat už mnoho let a čas od času se od ní dočkáme celkem zajímavé novinky na grafickém trhu. Tentokrát se jedná o low-endovou grafickou kartu Chrome 530 GT, která navazuje na řadu Chrome 400.

Jedná se o grafiku pro PCI Express 2.0 16x, která podporuje jak aktuální DirectX 10.1, tak OpenGL 3.0. Velkou výhodou karty se zdá být nízká spotřeba - jako maximální hodnota je udáváno 25 Wattů. Takt čipu je stanoven na 625 MHz a 512 MB DDR2 VRAM bude připojeno prostřednictvím 64bitové sběrnice. To je zřejmě největší hendikep karty, který už by mělo S3 konečně odstranit. Oproti Chrome 430 GT se tak jen zdvojnásobila paměť, která běží na 500 Mhz, propustnost ale zůstala stejně nízká.

Velkou výhodou karty se naopak zdá být její cena, která je stanovena na 45 dolarů, tedy zhruba 900 Kč. Za tuto cenu dostanete pravděpodobně odpovídající výkon, který však bude stačit jen na méně náročné grafické programy a hry.