Microsoft před několika dny uvolnil ke stažení zkušební verzi kancelářské sady Microsoft Office pro Mac 2011. Uživatelé operačního systému Mac OS X tak budou moci po dobu třiceti dní vyzkoušet plnou funkčnost programů Microsoft Word, Excel, PowerPoint či e-mailového klienta Outlook. Původně Microsoft deklaroval, že se na App Store objeví pouze zkušební verze produktu a následný prodej již svěří výrobce svům ověřeným prodejním kanálům. Nyní ale připustil, že možná k šíření využije App Store, i přesto, že za tu bude muset platit provize firmě Apple. Je pravděpodobné, že obě společnosti uzavřou dohodu, tak aby provize firmy Apple nebyla tak vysoká.

 Office 2011 Mac Box

O Office pro Mac je obrovský zájem. Na App Store si aplikaci jen za první den stáhlo na milion uživatelů Mac OS X. Microsoft hodlá s expanzí na další platformy pokračovat i nadále. Společnost nabízí v rámci své distribuce pro Mac hned dvě produktové řady. Sada Microsoft Office pro Mac Home Student 2011 se zaměřuje na domácnosti a studenty. Obsahuje aplikace Word, Excel a PowerPoint nebo komunikační nástroj Messenger pro Mac.

 Office pro Mac

Další verzí je sada Microsoft Office pro Mac Home Business 2011, jež se zaměřuje na firemní klientelu a navíc zahrnuje aplikaci Outlook, která je plně kompatibilní s vyhledávací funkcí Spotlight a zálohovací utilitou Time Machina. Domácí verzi lze zakoupit buď s jednou licencí za doporučenou cenu 2690 Kč, nebo jako zvýhodněné rodinné balení se třemi licencemi za 3490 Kč. Firemní sada s jednou licencí je k dispozici za 5990 Kč a verze se dvěma licencemi se prodává za doporučenou cenu 8990 Kč. Microsoft Office pro Mac lze stahovat na stránkách výrobce nebo na App Store.

Zdroj: DT