RSS export


Opera 33: nová ikona aplikace i lepší úspora dat


 • Titulek: Končím
  Napsal: František
  Přidáno: 3. listopadu 2015 08:38

  Koužíval jsem Operu skoro 15 let, dokonce jsem překousl i to obrovské osekání po verzi 12, ale teď končím.
  Nevím proč to není v článku zmíněné, ale v Opeře už nejde změnit defaultní vyhledávač a je na tvrdo nastaven na Google, a vzhledem k tomu, že Google nejde používat, dokud neodsouhlasíte darování jim všechno co přes ně děláte (což také nechápu, že o tom tady nebyl článek), tak je pro mě Opera z 80% nepoužitelná.
  Zároveň také nechápu, proč v článku není zmíněno, že Opera používá jádro Chrome, jehož verze je o 3 čísla starší, než je aktuální.

  • Titulek: Re: Končím
   Napsal: klamm
   Přidáno: 5. listopadu 2015 19:30

   Bohužel, musím souhlasit. Operu jsem používal do chvíle, kdy se objevila 15. Tímto nelogickým cimrmanovským "krokem stranou" celý sofistikovaný koncept zabili a nahradili jej pouhou maketou prohlížeče. Obávám se, že z toho už se Opera nevybabrá.

  • Titulek: Re: Končím
   Napsal: Jabba
   Přidáno: 9. listopadu 2015 18:14

   1) Ano, jádro Opery bývá tak o jednu až dvě generace starší, než je u aktuálního Chromu (většinou o jednu generaci). Pro každého, kdo používá šedé buňky mozkové je to celkem pochopitelné a vadit to může jen skutečným odborníkům a fajnšmekrům (u nichž pochybuji, že by pravidelně navštěvovali Stahuj). Co je zajímavé, většinou na tento fakt nadávají lidi, kteří se považují za "pravověrné" a vykřikují, jak dodnes používají 12.16 (a mají tak jádro prohlížeče staré cca 2roky...). Mě - prostému uživateli to nijak nevadí, neb mi to v ničem nebrání a rozdíl nepociťuji.
   2) NASTAVENÍ - PROHLÍŽEČ - HLEDAT - "Nastavte, který vyhledávač bude použit při hledání z kombinovaného vyhledávacího a adresního řádku" a tam je : Google search, Yahoo!, DuckDuckGo, Seznam, Bing, Wikipedia ... přeju krásný den ;))

   • Titulek: Re: Končím
    Napsal: František
    Přidáno: 10. listopadu 2015 13:00

    Nevím jakou používáš verzi Opery a na čem, ale na Win7 nejnovější verze má zablokovaný defaultní vyhledávač na Google, pravda, pod Linuxem to jde pořád změnit, ale stejně si tam nemůžu dát mojí StartPage jako default, jenom ty tvoje Bingy-yahoony.
    --------------
    Kdyby jsi si, ty spisovateli, raději ověřil fakta na netu než začneš sám sebe a všechny ostatní tady zasypávat bezcenným šumem, tak by svět byl lepší. Informací ta toto téma je všude hromada.
    Krásný den ti nepřeji, prostě se snaž uzdravit.

    • Titulek: Re: Končím
     Napsal: Jabba
     Přidáno: 11. listopadu 2015 16:34

     Fakta si ověřuji zásadně osobní zkušeností na strojích a softwarech které mám k dispozici kolego spisovateli (rozsah tvého díla je s mým minimálně srovnatelný). Do diskuzí o věcech, u nichž nemám osobní zkušenost nešťourám. A jak jsem podotkl - jsem uživatel. To, že má dnešní opera 33 jádro Chromu 46, zatímco Chrom samotný má 47 (nebo klidně víc :))) mě nijak netrápí a neomezuje. Souhlasím však s tebou v tom, že požadavky !různých! firem na další a hloubější "nakukování" do soukromí uživatelů je na pováženou. Bohužel mi přijde, že to bude jen horší a horší...nicméně to by bylo téma na jiné články...
     ----------------------------------- ---------------
     A za přání, abych se ze své aktuální podzimní chřipky uzdravil, ti velice děkuji ! Fakt není o co stát ;))

     • Titulek: Re: Končím
      Napsal: František
      Přidáno: 12. listopadu 2015 14:43

      Už ti tam naskočil Google a nejde změnit taky, co?
      Jo, jo, dříve jsme se na updaty těšili a dnes nám z nich naskakuje husí kůže...

      • Titulek: Re: Končím
       Napsal: ren
       Přidáno: 13. listopadu 2015 09:16

       --dříve jsme se na updaty těšili a dnes nám z nich naskakuje husí kůže--
       tak tak, já teda používám soukromě Firefox a pracovně IE. Co se týče Firefoxu, tak tam dostávám sodu pravidelně z každou novou verzí, asi nejmarkantnější byla verze kdy z něj udělali vizuálně Chrome, to jsem zachránil (zvrátil do původního stavu) doplňkem Classic Theme , ale tím jak tam přidávají čím dál víc pycovin mám chuť s tím seknout a zaměřit se na ten IE. Jenom nevím zda má také tolik doplňků a hlavně možností abych si ho vyladil k obrazu svému, Firefox používám už bezmála 15 roků, ale jsem z něj s každým updatem čím dál víc zhnusen.

       • Titulek: Re: Končím
        Napsal: anonym
        Přidáno: 15. listopadu 2015 18:44

        IE zrovna na nějaké "uživatelské ladění" výhra není...Je fakt, že do FF se teď rvou kdejaké debiloviny, ale pořád existuje komunita, která si dokáže s tím odpadem poradit. :) Další možnost je používat verzi s rozšířenou podporou..Tam aspoň nejsou ty změny tak časté.

  • Titulek: Re: Končím
   Napsal: ren
   Přidáno: 11. listopadu 2015 21:20

   Že jsem tak smělej, a jaký vyhledávač by si představovali? Co je google zač, to vím dost dobře (nemá cenu se rozepisovat), ale nějak se mi nedostává relevantní alternativy, snad o nějaké víte(?)...

   • Titulek: Re: Končím
    Napsal: František
    Přidáno: 12. listopadu 2015 14:38

    Co třeba ten StartPage, jak jsem o něm psal už nahoře. Je to osekaný Google od šmíráků.

  • Titulek: Re: Končím
   Napsal: Anonym
   Přidáno: 16. listopadu 2015 19:48

   A na to jste přišel kde, že nejde změnit výchozí vyhledávač? Jde to stejně jako dříve v nastavení - Alt+P.

Zpět na článek Opera 33: nová ikona aplikace i lepší úspora dat