Microsoft poslední dobou začíná velmi vážně konkurovat dalším největším světovým firmám i v oblastech, kde dříve velmi výrazně pokulhával nebo danému odvětví ani nechtěl věnovat významnou pozornost. V současnosti se celý ekosystém služeb a produktů nejen navzájem propojuje, ale rovněž zkvalitňuje. Jednou z novinek, která o tom svědčí, je aktuálně plánované využití moderní technologie WebGL pro budoucí Bing Maps 3D, jež přinesou modely budov ne nepodobné konkurenci Google Maps.

Internet Explorer 11 Preview - Test Drive

Internet Explorer 11 Preview - Test Drive

WebGL umožňuje vytvořit pro prohlížeče interaktivní 3D grafiku, a to za pomoci JavaScriptového API. Google je jednou z firem, která technologii používá u některých svých světově nejvyužívanějších produktů jako Google Maps, avšak Microsoft chtěl kdysi obdobnou funkcionalitu u svých map řešit na podkladě Silverlightu. Experiment byl v roce 2010 ukončen a Silverlight je dnes definitivně odsunut na slepou kolej. WebGL přitom Redmond dále odmítal, a to údajně z bezpečnostních důvodů.

Web Test Drive společnosti Microsoft

Web Test Drive společnosti Microsoft

Od příchodu IE 11 tedy bude vše jinak a Mapy Bing mohou spustit 3D funkce na bázi dnes asi nejvíce preferované a hlavně multiplatformní technologie. Schopnosti Internet Exploreru 11 lze aktuálně vyzkoušet např. na tradičním webu Test Drive, avšak zatím pouze v rámci testovací verze systému Windows 8.1 Preview. Zda vyjde jedenáctá verze IE pro aktuální Win 8 nebo Windows 7, zatím není jisté, avšak dle našeho názoru relativně pravděpodobné.

Zdroj: win8blog.cz