Podobně masivní zcizení přihlašovacích údajů k emailovým schránkám tu už dlouho nebylo. Postiženy jsou pravděpodobně desetitisíce uživatelů, a co je možná ještě horší - není zcela jasné, kdo mezi postižené patří a kdo se nemusí ničeho bát. Microsoft včera varoval miliony svých klientů, že se množství loginů a hesel k emailovým schránkám objevilo na internetu. Společnost zároveň odmítla, že by došlo ke zcizení důležitých interních informací.

<p> </p>

Nějakou dobu se zdálo, že se celá věc týká pouze Hotmailu, avšak podobný problém už řeší také v Google a Yahoo, respektive v jejich emailových službách. Postižena je u řada menších služeb. Podle posledních informací koluje internetem několik desítek tisíc přihlašovacích údajů. Poskytovatelé emailových služeb proto vyzývají uživatele, aby si neprodleně změnili svá hesla.

Ke zcizení došlo velmi pravděpodobně phishingovou metodou. Lidé byli zmanipulováni k tomu, aby uvedli své přihlašovací údaje na důvěryhodně se tvářících stránkách. Tato aféra rovněž dosvědčuje, že i něco tak marginálního, jako je osobní emailová schránka, má v určitých (kriminálních) kruzích poměrně vysokou cenu.

Zdroj: PCW