Výstřelky moderní doby, to nejsou jen smartphony. Čím dál tím častěji v domácnostech naleznete chytré televize. A protože kybernetičtí útočníci se, bohužel, přizpůsobili i tomuto trendu, je třeba se bránit. Takže, ikdyž jejich útoky cílili převážné na počítače či mobilní telefony, dnes se zaměřují také na chytré televizory.

Proč, jsou právě chytré TV cílem útoků?  

 Vždyť je to celkem pohodlné, posadit se na gauč, vzít do jedné ruky sklenku vína a druhou si v "maxi rozlišení", prohlížet internet nebo nakupovat. Což je rozhodně velké plus...nicméně...Hackeři se takto mohou dostat k Vašim citlivým informacím, například k nejrůznějším přístupovým údajům a heslům nebo k údajům o Vaší platební kartě.

A jak se můžete bránit útoku na chytrou TV?

  1. Aktualizací firmwaru a instalací nejnovější dostupné aktualizacem kterou nabízí výrobce televize.
  2. Pomocí návodu k obsluze zkontrolujte nastavení a funkce. Tak se ujistíte, zda není možné získávat skryté informace z dat (tzv. data-mining).
  3. Vyhněte se bankovním operacím na Vaší TV, raději místo toho použijte počítač s bezpečnou internetovou ochranou.
  4. Pravidelným spouštěním kontroly proti malware a jiným hrozbám.
  5. Nastavením oddělené Wi-Fi sítě pro chytrou TV a ostatní chytré spotřebiče v domácnosti. Při případném průniku do sítě se útočníci nedostanou k ostatním počítačům či chytrým telefonům.
  6. Zakrytím webkamery - častokrát se využívá přelepení páskou.
  7. Vždy zkontrolujte, že zpráva, která se Vám na obrazovce objeví je od důvěryhodného zdroje.
  8. Buďte obezřetní při procházení webových stránek, stejně, jako na PC či mobilním zařízení. 
  9. Odpojením TV od internetu, pokud ji zrovna nepoužíváte.
  10. Pokud si nejste jistí, jestli máte vše správně nastavené, zeptejte se na výrobce. Kontakt na technickou podporu 100% najdete na webu výrobce. 

Tyto body Vám pomohou snížit riziko ztráty dat z Vaší chytré televize. Sprváný antivirový program ochrání počíteč, mobil i tablet! 

Chci ochránit svou chytrou televizi

zdroj: sw.cz