Microsoft si může gratulovat - zpřístupněním svého antivirového programu pod názvem Security Essentials udělal s největší pravděpodobností dobrý krok. Program má velkou šanci stát se jedním z těch pilířů úspěchu společnosti, které sice nepřispívají přímo do podnikové kasy, ale zvyšují prestiž a hegemonii Microsoftu v oblastech souvisejících s operačními systémy.

<p> </p>

Security Essentials se navíc jeví jako velmi úspěšný. Od jeho oficiálního vypuštění si ho stáhlo na 1,5 milionu lidí. Zajímavé je, že nejvíce uživatelů ho používá na Windows 7, které už jsou dostupné pro podnikové zákazníky. Podíl Windows 7 na užívání Security Essentials je 44%, druhé jsou Windows XP s 33% a třetí Windows Vista s 23%.

Přes tento poměr má Security Essentials nejvíce práce s Windows XP. Z celkových 4 milionů detekovaných malware připadá na Windows XP 52%. Druhé skončily Windows Vista s 32% detekcí. Windows 7 se na celkovém množství malware podílelo jen 16%. Je to dáno tím, že Windows 7 je stále v podstatě žhavou novinkou - malware mířeného na tento systém bude jistě přibývat.

Zdroj: PCW