RSS export

Škola v Anglii kontroluje žáky biometrií!

• Titulek: Re: ...
      Napsal: Stuka, <stukafighter (na) gmail (tečka) com>
      Přidáno: 12. března 2009 13:42

Naprosto s tebou súhlasím, to sa už pomaly dostaneme fakt na úroveň implementovaných čipov, ktoré si myslím zájdu ešte ďalej ako napríklad tam budete mať aj platobnú kartu, zdravotné poistenie a ešte milión iných vecí.
      Výhoda - všetko pokope a stále u seba
      Nevýhoda - niekto obyčajným googlovaním vyhľadá o vás všetky údaje!!!!

Ale k tej biometrii...podľa mňa je to zbytočné...nehovoriac o tom že skenovanie tváre stojí asi nejaké to euro, čo by mohli skôr riešiť skenovaním otlačkov prstov ( lacnejšie a tiež to netrvá dlho - ak by išlo o tú dochádzku )

V prípade požiaru? hlúposť !!!! hádam keď bude horieť, tak nepôjde nikto pomalým krokom aby mu ten skener stihol naskenovať ksicht!!!

A čo s absenciami, to už potom rodič ani nebude môcť ospravedlniť dieťa ( napr. z jednodňového meškania, keď mu bolo len nevoľno) lebo všetko bude v systéme.

A o tom, že žiaci sú tým nadšení tiež pochybujem!!!

Je to podľa mňa snaha o absolútnu kontrolu, proti ktorej by sa mali ľudia búriť a nie ešte to podporovať. No niektorý ľudia si absolútne neuvedomujú následky poskytovania niektorých osobných údajov a dát ( viď maniakov na facebooku a ostatných p*****).
      Som zásadne proti takýmto veciam !!!

Zpět na článek Škola v Anglii kontroluje žáky biometrií!