Dnes můžete najít už celou řadu webových úložišť, na která lze nahrávat data, která budete mít k dispozici odkudkoliv a rovněž je můžete snadno sdílet. Mezi nejznámější jistě patří Dropbox, Google Drive nebo OneDrive od Microsoftu. Objevují se však i další úložiště, která se snaží od těch nejznámějších odlišit a také nabídnout užitečné funkce, které ostatním chybí. Jedním z takových produktů je i Jumpshare, který podrobně představíme v tomto článku.

Bezproblémová instalace

Abyste mohli začít službu pohodlně používat, stačí stáhnout a nainstalovat příslušný soubor. Odkaz ke stažení naleznete jako vždy pod článkem. Instalace je velmi rychlá a neobsahuje nic, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Po jejím dokončení lze aplikaci ihned spustit. Velmi příjemné je, že je při prvním spuštění zobrazen také krátký průvodce, který vám obrazem i slovy vysvětlí základní principy ovládání programu. Bohužel průvodce i celé rozhraní programu je pouze v angličtině.

Abyste mohli začít aplikaci používat, je třeba vytvořit bezplatný účet Po instalaci a spuštění je zobrazen krátký průvodce, který představí základní funkce programu

Abyste mohli začít aplikaci používat, je třeba vytvořit bezplatný účet | Po instalaci a spuštění je zobrazen krátký průvodce, který představí základní funkce programu

2 GB pro každého

Po zavření průvodce můžete k programu přistupovat prostřednictvím ikony v oznamovací oblasti. Na začátku však bude nutné zaregistrovat se. Naštěstí lze celý proces provést prostřednictvím nabídky této ikony. Stačí vyplnit jméno, email a heslo, které budete používat k přihlášení ke službě. Po bezplatné registraci získáte 2 GB prostoru pro vaše data. Což je dostačující objem na občasné sdílení.

Nahrávání souborů a jejich sdílení

Pokud chcete na úložiště nahrát nějaký soubor, stačí jej myší přetáhnout na ikonu programu v oznamovací oblasti. Poté začne nahrávání. Další soubory je pak možné nahrát, jakmile předcházející nahrávání skončilo. Po dokončení je ihned zkopírován odkaz k souborům do schránky, takže jej můžete rovnou někomu poslat.

Prostřednictvím ikony v oznamovací oblasti lze přistupovat k nedávno nahraným souborům

Prostřednictvím ikony v oznamovací oblasti lze přistupovat k nedávno nahraným souborům

Každá nahrávaná dávka souborů je umístěna do samostatné složky, což není po chvíli příliš přehledné, ovšem autoři argumentují jednoduchostí, kterou takový způsob poskytuje. Po kliknutí na ikonu získáte přehled o všech souborech, které byly nedávno nahrány. Zde je můžete rovnou spravovat. Lze k nim získat odkaz pro veřejný přístup, sdílet je emailem či přes Facebook a Twitter, případně je smazat.

Nahraný soubor můžete okamžitě odeslat emailem

Nahraný soubor můžete okamžitě odeslat emailem

Aplikace poskytuje také podporu pro nahrávání obsahu systémové schránky včetně textu a také automatické nahrávání pořízených snímků obrazovky. Díky okamžitému kopírování odkazu do schránky je tak celý proces velmi rychlý a pohodlný.

Vše lze urychlit i používáním klávesových zkratek, které si můžete upravit v nastavení programu. V něm naleznete také možnost vypnutí automatického nahrávání snímků obrazovky nebo zrušení automatického spouštění po přihlášení do systému.

V nastavení si můžete změnit například klávesové zkratky

V nastavení si můžete změnit například klávesové zkratky

Webové rozhraní pro správu i prohlížení

Kromě aplikace pro Windows je nabízena také webová administrace nahraných souborů. Dostane se k ní jednoduše kliknutím na kterýkoliv nahraný soubor. Prostřednictvím webu lze nahrané soubory libovolně spravovat. Lze je přejmenovat, slučovat složky, případně je mazat.

Obrovskou výhodou webového rozhraní je podpora více než 200 typů souborů, které je možné v něm zobrazit. Aplikace nabízí zobrazení dokumentů, tabulek, obrázků v netradičních formátech, zdrojových kódů nebo i výkresů a to i bez nainstalovaných příslušných aplikací na počítači. Díky tomu můžete s ostatními uživateli sdílet i takové soubory, které by běžně na svém počítači neotevřeli, pokud je Jumpshare podporuje.

Soubory je možné prohlížet přímo ve webovém rozhraní

Soubory je možné prohlížet přímo ve webovém rozhraní

Zároveň pak máte na webu k dispozici i statistiku zhlédnutí jednotlivých souborů.

Více možností s účtem Plus

V bezplatné verzi máte k dispozici 2 GB prostotu, přičemž každý z nich může mít velikost pouze do 100 MB. Celkový přenos dat je pak limitován na 5 GB za měsíc. Pokud je vám to málo, můžete si zaplatit za účet s názvem Plus, který nabízí neomezenou velikost souborů a úložiště s velikostí 50 GB. Kromě toho dostanete také další hromadu pokročilých funkcí. Mezi ty nejdůležitější patří možnost plánového sdílení, které lze načasovat dopředu. Stejně bude možné naplánovat i automatické smazání souborů. Vhod jistě přijde i možnost ochrany heslem pro citlivá data nebo možnost sdílení až se 100 lidmi najednou.

Nadějný projekt se silnou konkurencí

Služba Jumpshare bezesporu nabízí proti jiným úložištím užitečné funkce navíc. Můžete jejím prostřednictvím snadno nahrávat soubory, které lze pak ihned sdílet. Za velkou výhodu lze rovněž považovat zobrazení mnoha formátů prostřednictvím webového rozhraní. Vzhledem k velmi početné a silnější konkurenci to však bude mít tato aplikace těžké. Pokud dosud žádné cloudové úložiště nevyužíváte, jistě Jumpshare vyzkoušejte a objevte způsob pohodlného sdílení dat s přáteli.