Vypadalo to, že největší souboj na trhu s tablety svede osamocený, ale silný iPad s celou řadu rozličných tabletů postavených na operačním systému Android. Podobně ostatně probíhá souboj v segmentu smartphonů, kde se přístrojům s Androidem náramně daří. V zimě bylo na výstavě CES či po ní nebo před ní, ohlášeno značné množství tabletů využívajících Androidu. Jenže ty na sebe nechávají čekat déle, než by bylo záhodno.

<p> </p>

Po šesti měsících jsou tablety s Androidem stále nedostupné. Každým dnem by se měl sice objevit Dell Streak či Velocity Micro Cruz, jenže to jsou oproti ohlášením pouze kapky v moři. Naopak společnost HP tablet s Androidem neuvede.

Je otázkou, co zpoždění způsobuje. Hovoří se o problémech čipu nVidia Tegra 2, který řada z těchto tabletů používá. Odborníci také poukazují na to, že někteří výrobci mohou čekat, až se zaplní Android App Market zajímavými aplikacemi, což se právě v těchto týdnech děje.

Každopádně, oddálení uvedení tabletů na trh má jednoho velkého vítěze. A tím je Apple, které dále rozšiřuje hegemonii svého iPadu. Přitom bude stále obtížnější mu konkurovat.

Zdroj: PCW